مدیرعامل فولاد مبارکه در نمایشگاه متالکس تأکید کرد: ضرورت رفع نواقص در حوزه‌های زیرساخت و تامین مواد اولیه با مشارکت شرکت‌های بزرگ صنعتی
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت‌های بزرگ صنعتی به عنوان پیشتازان این حوزه باید پا به میدان گذاشته و نواقص حوزه‌های زیرساخت و مواد اولیه برطرف کنند.

به گزارش  چیلان ، محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه بازدید از نمایشگاه متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه وظیفه خود می‌داند برای ارج نهادن به تلاش‌هایی که در حوزه صنعت صورت می‌گیرد، از شرکت‌ها و کارخانجاتی که زیربنای این صنعت را شکل داده‌اند، حمایت کند.
وی با اشاره به این که صنعت فولاد یکی از صنایع زیربنایی و مادر کشور ما و دیگر کشورهای جهان محسوب می‌شود، افزود: صنعت فولاد جزو نخستین صنایعی است که در کشور ما شکل گرفته و هم‌اکنون در نقطه قوّت خود قرار دارد؛ شرکت فولاد مبارکه نیز به عنوان صنعتی پیشتاز در این حوزه، وظیفه حمایتی داشته و نقش مهمی در پیشرفت و توسعه دیگر صنایع دارد.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر جایگاه خود را در کشور پیدا کرده و رشد مناسبی داشته و دارد امّا دغدغه‌هایی همچون تأمین مواد اولیه و مسائل زیرساختی همچون آب، برق و گاز وجود دارد که متناسب با توسعه صنعت فولاد، رشد پیدا نکرده‌اند.
وی اذعان داشت: زیرساخت‌های مورد نیاز در زنجیره فولاد عمدتاً نقش حاکمیتی داشته و به همین دلیل نیز حاکمیت باید برای این زیرساخت‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را به عمل آورد؛ به نظر می‌رسد دولت محترم و البته شرکت‌های بزرگ زنجیره فولاد به عنوان پیشتازان حوزه صنعت باید پا به میدان گذاشته و نواقص حوزه‌های زیرساخت و مواد اولیه این زنجیره را برطرف کنند.
طیب‌نیا تصریح کرد: اگر نواقص زیرساختی و تامین مواد اولیه در زنجیره فولاد برطرف نشوند و بازبینی‌های لازم در حوزه صدور مجوزها و طرح‌های توسعه صورت نگیرد، مشکلات این زنجیره در آینده جدی‌تر خواهد شد و به همین دلیل باید با توجه به رشد این صنعت، دستورالعمل‌ها و رویه‌های گذشته نیز بازنگری‌هایی انجام شود تا بتوانیم برای توسعه صنعت فولاد در آینده برنامه‌ریزی کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵
شناسه مطلب : 38369
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی