مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه در گفتگو با چیلان:نیازمند قوانین شفاف در حوزه اقتصاد برق هستیم
سید امیر طباطبائیان مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه در گفتگو با چیلان اظهار داشت: محدودیت‌های مصرف برق در تابستان امسال باعث کاهش تولید و خسارت سنگین به فولاد مبارکه شد. برای رفع چالش برق باید در قوانین صنعت برق بازبینی صورت گیرد تا سرمایه‌گذاران برآورد درستی از بازگشت سرمایه خود داشته باشند.

سید امیر طباطبائیان مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه در گفتگو با  چیلان  اظهار داشت: محدودیت‌های مصرف برق در تابستان امسال باعث کاهش تولید و خسارت سنگین به فولاد مبارکه شد. برای رفع چالش برق باید در قوانین صنعت برق بازبینی صورت گیرد تا سرمایه‌گذاران برآورد درستی از بازگشت سرمایه خود داشته باشند.

مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت: مصرف انرژی در فولاد مبارکه به طور متوسط سالیانه نزدیک به ۸ هزار مگاوات ساعت است اما متاسفانه به دلایل محدودیت‌هایی که در شبکه به خصوص در پیک بار شبکه وجود دارد نمی‌توانیم به صورت کامل از انرژی برخوردار شویم.

خسارت‌های قطعی برق

سید امیر طباطبائیان افزود: کمبود و اختلالاتی که در شبکه تامین برق وجود دارد، خسارت‌هایی از جمله کاهش تولید را در پی داشته است.

وی گفت: برآورد میزان خسارت در تابستان امسال نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و این موارد تنها گوشه‌ای از خسارت‌های آشکاری است که بر ما وارد شده است. علاوه بر این، خسارت‌های پنهان نیز بر ما تحمیل می‌شود، خسارت‌هایی مانند افزایش مصارف ویژه انرژی، خسارت‌هایی که در ابتدا و انتهای تولید وارد می‌شود، همچنین تعمیرات اساسی و بلندمدت و بحث مصارف نسوز و از بین رفتن تعدادی تجهیزات آماده به کار.

مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت: بحث چالش برق در کشور موضوع مهمی است. لذا می‌بایست در بحث قوانینی که در حوزه اقتصاد برق وجود دارد، بازبینی صورت گیرد و تا وقتی این قوانین دست‌وپاگیر وجود دارد، روند به همین صورت خواهد ماند.

قوانین حوزه برق باید شفاف باشد

سیدامیر طباطبائیان ادامه داد: به طور مثال وزارت صمت از شرکت‌هایی مانند فولاد مبارکه خواسته تا در زمینه تولید و سرمایه گذاری برق ورود کند. این امر زمانی محقق می‌شود و به ثمر می‌نشیند که قوانین برای ما شفاف باشد و بتوانیم برآورد درستی از میزان سرمایه و بازگشت سرمایه خود داشته باشیم.

وی در پایان گفت: دولت و سازمان‌های مربوطه باید پیگیر موضوع سرمایه‌گذاری در تولید برق باشند. شرایط موجود به سمت و سویی هدایت می‌شود که روز به روز قوانین بی‌ثبات‌تر و سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان و صنعتگران با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند. بنابراین این ضرورت وجود دارد که ابتدا زیرساخت‌های اساسی را برای تحقق سرمایه‌گذاری‌های جدید در صنعت برق در نظر بگیرند.

طباطباییان

2

تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶
شناسه مطلب : 38446
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی