چیلان گزارش می‌دهد:درخواست انجمن فولاد از وزارت صمت: پرونده‌های تعزیراتی فولادسازان بازنگری شود/ تعدد و تناقض بخشنامه‌ها، فولادی‌ها را سردرگم کرده است + تصویر نامه
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، خواستار بازنگری در پرونده‌های تعزیراتی شرکت‌های فولادی شد.

به گزارش  چیلان ، انجمن فولاد در این نامه استدلال کرده که تعدد بیش از حد بخشنامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در بازار فولاد در چند سال گذشته که گاهاً با یکدیگر متناقض هم بوده‌اند، موجب سردرگمی واحدهای تولیدی شده است.

این انجمن همچنین عنوان کرده که تعیین غیرکارشناسی کف عرضه‌ها در بورس کالا، که عدم معامله بیش از ۴۵ درصد شمش و ۶۷ درصد مقاطع طویل عرضه شده گواه آن است، موجب شده تا برخی واحدهای خوشنام فولادی برای نخستین بار درگیر پرونده‌های تعزیراتی شوند که این امر موجب مختل شدن روند تولید در کارخانجات تولیدکننده فولاد شده و ممکن است به تعطیلی، کاهش تولید و صادرات و ارزآوری فولاد کشور بیانجامد.

متن کامل نامه انجمن فولاد به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت به شرح زیر است:

جناب آقای مهندس کشاورز؛ معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت
با سلام و احترام؛
همانگونه که مستحضر هستید، به موجب گزارشات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، برای تعداد زیادی از شرکت های تولیدکننده فولاد کشور پرونده های تعزیراتی تشکیل شده که علی رغم پیگیری های بعمل آمده مبنی بر صدور دستور منع پیگرد، بخش عمده ای از آن ها همچنان در جریان می باشد که لیست این شرکت ها و تصاویر مکاتبات آنان به پیوست آمده است.
جنابعالی به نیکی می دانید که تعدد بیش از حد بخشنامه ها و شیوه نامه ها و دستورالعمل ها در بازار فولاد در چند سال گذشته که گاها با یکدیگر متناقض هم بوده اند، موجب سردرگمی واحدهای تولیدی شده است. علاوه بر این، تعیین غیر کارشناسی، سنگین و بیش از نیاز داخلی کف عرضه ها در بورس کالا ( گواه آن عدم معامله بیش از ۴۵ درصد شمش و ۶۷ درصد مقاطع طویل عرضه شده می باشد ) که بارها مورد اعتراض این انجمن هم قرار گرفته است، موجب شده تا برخی واحدهای خوشنام فولادی که تاکنون سابقه جرائم تعزیراتی هم نداشته اند، اکنون درگیر چنین پرونده هایی شوند که موجب مختل شدن روند تولید در کارخانجات تولیدکننده فولاد شده و ممکن است به تعطیلی، کاهش تولید و صادرات و ارزآوری فولاد کشور بیانجامد.
با توجه به موارد فوق الذکر و نامه شماره ۸۰۲ /ص/۰۰ مورخ ۲ شهریور ۱۴۰۰ این انجمن، از جنابعالی تقاضا دارد با رویکرد پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، ترتیبی اتخاذ فرمایید که پرونده شرکت های مذکور مورد بازنگری قرار گرفته و ضمن مساعدت در حل مسائل احتمالی، زمینه افزایش تولید وعرضه شمش و محصولات فولادی در راستای تنظیم بازار داخلی را فراهم فرمایید.

تصویر این نامه را در زیر ببینید:

نامه به کشاورز

 

2

تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷
شناسه مطلب : 38557
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی
تازه ترین عناوین