بازدید وزیر صمت از فولاد شاهرود
سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر یک روزه خود به شاهرود به عنوان نماینده معین رییس جمهوری از کارخانه در حال ساخت تولید کاغذ از سنگ آهک این شهرستان دیدن کرد.

به گزارش  چیلان ، آقای دکتر فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت به همراه نماینده شهرستان شاهرود آقای دکتر خانی و مقامات استان سمنان وشهرستان شاهرود از شرکت فولادشاهرود و شرکت صنایع معدنی نوظهور شاهرود که کارخانه فولادسازی، ‌کارخانه تولید کاغذ سنگی آن شرکت‌ها درحال نصب می‌باشد و به راه اندازی نزدیک شده اند بازدید کردند.

وزیر صمت درجمع مدیران وکارکنان این شرکت از مدیران و کارکنان فولادشاهرود و نوظهور که با اجرای سریع طرح های توسعه ای خود واجرای فاز دوم فولادسازی شاهرود که نصب کلیه تجهیزات آن تکمیل شده وآماده افتتاح میباشد ابراز خرسندی نمود واز سهامداران این شرکت ، (سرمایه گذاری غدیر ، معدنی صنعتی چادرملو و آهن وفولادغدیر ایرانیان ) که برای سرمایه گذاریهای بیشتر در استان سمنان وشهرستان شاهرود برنامه ریزی نموده اند قدردانی کرد‌.
قابل توجه است که شرکت فولاد شاهرود در بازار فرابورس پذیرفته شده ‌و به زودی عرضه اولیه توسط سهامداران انجام میشود .

کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک متعلق به شرکت معدنی نوظهور شاهرود، چهارمین مقصد بازدیدهای صنعتی امروز فاطمی امین در سفر به شاهرود بود.

وی در این بازدید، موانع و مشکلات موجود بر سر بهره‌برداری از این واحد تولیدی را بررسی کرد.

این کارخانه با ظرفیت اشتغالزایی ۵۰۰ نفر در نزدیکی کارخانه فولاد شاهرود در حال ساخت است.

به گفته مدیرعامل کارخانه، این صنعت در خط تولید خود به آب نیاز ندارد و به همین دلیل به‌عنوان صنعت سبز در دنیا شناخته‌ می شود.

همچنین آهک به عنوان ماده اولیه مورد نیاز این واحد تولیدی در استان سمنان به فراوانی موجود است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به شاهرود در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت خواهد کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه از فرودگاه سمنان وارد استان شد.

اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرده است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی  از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرده است و چند بازدید دیگر در برنامه دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز اکنون از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر بازدید می کند.

همچنین برای احداث کارخانه تولید اسفنجی و کارخانه دوم نورد مقاطع طویل ‌وخط کلاف و احداث فاز سوم فولادسازی در آینده توسط سهامداران اتخاذ تصمیم و برنامه‌ریزی شده است.

شاهرود

2

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱
شناسه مطلب : 39035
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی