کارنامه  ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در نیمه نخست سال 1400 حرکت در مسیر توسعه همه جانبه با نیم نگاهی به صادرات
شرکت ورق خودروچهارمحال و بختیاری در 6 ماهه اول سال 1400با وجود شرایط تحریم و بحران کرونا ، در بخش تولید طبق برنامه مدون عمل نمود و با جهش قابل توجه درآمد، توانست فاصله خود با ظرفیت تولید نامی خود را کمتر نماید تا چشم انداز نوید بخشی برای سوددهی در برابر سهامدارخود و نیز ایفاگر نقشی برجسته در پیشرفت و رفع وابستگی صنعت خودرو سازی کشور در زمینه تأمین نیازهای این صنعت به محصولات گالوانیزه باشد.

به گزارش  چیلان ، شرکت ورق خودروچهارمحال و بختیاری در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰با وجود شرایط تحریم و بحران کرونا ، در بخش تولید طبق برنامه مدون عمل نمود و با جهش قابل توجه درآمد، توانست فاصله خود با ظرفیت تولید نامی خود را کمتر نماید تا چشم انداز نوید بخشی برای سوددهی در برابر سهامدارخود و نیز ایفاگر نقشی برجسته در پیشرفت و رفع وابستگی صنعت خودرو سازی کشور در زمینه تأمین نیازهای این صنعت به محصولات گالوانیزه باشد. این شرکت در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ موفق شد در راستای تولید محصولات کیفی، ضمن حرکت در راستای اهداف مدون و استراتژیک خود، با صادرات محصولات به کشورهای اروپایی، جایگاه و سهمی مهم برای خود ایجاد نموده و جمهوری اسلامی ایران را در بین تولید کنندگان جهانی مطرح نماید.

 ارتقاء کیفی و کمی تولید علی رغم مشکلات موجود

در شش ماهه اول سال جاری به دلیل مشکلات و محدودیت های به وجود آمده در اثر شیوع ویروس کرونا بسیاری از صنایع با تعطیلی و یا کاهش ساعت کاری مواجه شدند. در همین ارتباط محدودیت های ایجاد شده از جمله بروز مشکلات در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل موجب بروز مشکلاتی در تأمین مستمر و پایدار مواد اولیه و ارسال محصولات تولیدی گردید.

اما علی رغم موارد فوق با تلاش و همت پرسنل سخت کوش شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در حوزه های مختلف، سعی شد حفظ روند تولید به همراه ارتقاء کیفیت و تنوع محصولات فولادی محقق گردد.

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در ۶ ماهه اول سال جاری موفق به تولید محصولات کیفی به میزان بیش از۱۲۶ هزارتن شد.

افزاییش۱۶۱درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل

میزان فروش شرکت ورق خودروچهارمحال و بختیاری در ۶ ماهه اول سال جاری افزایش۱۶۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می دهد. بر این اساس سود خالص شرکت در این مدت نمایانگرافزایش۱۶۱درصدی بوده و سود عملیاتی نیز افزایش  ۱۶۱درصدی را ثبت نموده است.

شایان ذکر است با عنایت به وجود زیر ساخت های لازم و تعهد به تولید محصولات فولادی با کیفیت به همراه انطباق با به روزترین استانداردهای بین المللی، امکان بازاریابی و فروش محصولات شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در بازارهای خارجی نیز فراهم گردیده و در این راستا محصولات فولادی مختلف مطابق با درخواست مشتریان داخلی و خارجی تولید و تحویل شده که این میزان  در شش ماهه اول سال۱۴۰۰ به میزان ۱۲۶۶۵۳ تن انواع محصولات گالوانیزه بوده است.

طرح توسعه “شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری” 

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با اهداف وشاخص های برنامه ای خود هر سال تعدادی از پروژه های طراحی و توسعه محصول جدید را آغاز و در طی آن، محصولات جدید فولادی در رده محصولات گالوانیزه خودرویی و صنعتی را تولید و عرضه می نماید که در این راستا در شش ماهه ابتدای سال جاری و مطابق با اهداف استراتژیک پروژه مهم ریومپ تعریف و در مسیر اجرا قرار گرفت.

در این راستا با توجه به این نکته که توسعه سبد محصولات و بهبود کیفیت متناسب با نیاز و الزامات مشتریان، جزو اصلی ترین اولویت های شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری می باشد، پروژه ریومپ با توجه به نیاز سنجی انجام شده هم اکنون در مراحل اجرایی قراردارد.

نتایج حاصل از اجرای این پروژه تولید ورق کیفی مورد استفاده در ساخت بدنه بیرونی و نمایان خودرو و نیز مصارف صنعتی ازجمله محصولات گالوانیزه مورد نیاز صنایع لوازم خانگی خواهد بود.

پیش بینی می شود با اتمام این پروژه کشورمان از واردات این نوع ورق بی نیاز شود و با پایان این پروژه در اواخر آذر ماه محصولات تولیدی روانه بازار و صنایع زیر دستی خواهد شد.

                                    

دستاوردهای حوزه بومی سازی قطعات و تجهیزات

یکی از مهم ترین دغدغه های شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری همواره قطع وابستگی این شرکت در جهت تأمین قطعات و دانش فنی بوده که اهم دستاوردهای شرکت در این حوزه در شش ماه ابتدای سال۱۴۰۰ به شرح ذیل می باشد:

 • بومی سازی رینگر رول قسمت شستشوی ورق های فول هارد
 • بومی سازی پوسته چرخ جرثقیل های سقفی
 • بومی سازی پوسته گیربکس جرثقیل های سقفی
 • بومی سازی غلطک های تنشن لولر

 

ایفای نقش گسترده در حوزه مسئولیت های اجتماعی

 این شرکت با در نظر گرفتن جایگاه ویژه صنعت فولاد در استان چهارمحال و بختاری و نیز لزوم توجه ویژه به محیط پیرامون از جانب صنایع فعال ومطابق با مأموریت و چشم انداز تعریف شده در نقشه استراتژی شرکت  فعالیت هایی را در حوزه مسئولیت های اجتماعی انجام داده است. اهم موارد مساعدت های شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با سازمان ها و نهادهای حمایتی در موضوع مسئولیت اجتماعی در نیمه اول سال۱۴۰۰ به شرح ذیل می باشد:

 • کمک به موسسه عترت فاطمی
 • کمک به کودکان بی سرپرست شهرستان بروجن
 • کمک به مسجد قدس شهرکرد
 • کمک به دفتر امام جمعه شهرستان بروجن
 • کمک به هیأت های مذهبی شهرستان بروجن
 • توزیع۴۵۰۰ پرس غذا بین نیازمندان درماه رمضان
 • کمک به نیازمندان و محرومین بروجن
 • حمایت از تیم فوتبال بروجن
 • مساعدت با سازمان ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری
 • مساعدت با طرح توسعه اجتماعی رسالت در خصوص طرح شهید حاج قاسم سلیمانی
 • خرید تبلت واهداء به دانش آموزان بی بضاعت
 • حمایت از ورزشکاران المپیکی استان چهارمحال و بختیاری
 • کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بروجن
 • کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرکرد
 • کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مبارکه
 • تجلیل از اعضای هیأت علمی علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری

2

تاریخ انتشار : ۴ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
شناسه مطلب : 39479
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی