مدیر عامل ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در گفتگو با چیلان خبر داد:بی نیازی کشور از واردات ورق رویه خودرو
مهندس حمید شجاعی، مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری که حدود یک ماه است به این سمت منصوب شده است، در گفتگو با چیلان اقتصادی ضمن تشریح وضعیت طرح های توسعه در این شرکت، از خودکفایی کشور در تولید ورق های بدنه رویه خودرو در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش  چیلان ، مهندس حمید شجاعی، مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری که حدود یک ماه است به این سمت منصوب شده است، در گفتگو با  چیلان  اقتصادی ضمن تشریح وضعیت طرح های توسعه در این شرکت، از خودکفایی کشور در تولید ورق های بدنه رویه خودرو در آینده نزدیک خبر داد. وی همچنین خواستار مساعدت مسئولین ملی و منطقه ای برای تامین مواد اولیه و صدور مجوز احداث طرح نورد و افزایش ظرفیت ۳۵۰ هزار تنی در این شرکت شد.

رشد ۱۶۳ درصدی فروش

مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با اشاره به کارنامه مثبت این شرکت در نیمه نخست سال جاری اظهار داشت: میزان فروش شرکت در ۶ ماهه اول سال جاری افزایش ۱۶۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل را به ثبت رساند که  بر این اساس سود خالص شرکت در این مدت، افزایش ۱۵۵درصدی و سود عملیاتی نیز ۱۴۸درصد افزایش داشته است.

مهندس شجاعی ادامه داد: با عنایت به وجود زیر ساخت های لازم و تعهد به تولید محصولات فولادی با کیفیت به همراه انطباق با به روزترین استانداردهای بین المللی، امکان بازاریابی و فروش محصولات شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در بازارهای خارجی نیز فراهم گردیده و در این راستا محصولات فولادی مختلف مطابق با درخواست مشتریان بین المللی، تولید و تحویل شده که این میزان  در شش ماهه اول سال به میزان ۱۲۶۶۵۳هزار تن انواع محصولات گالوانیزه بوده است.

بومی سازی ورق رویه خودرو

وی در خصوص طرح های توسعه شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز به  چیلان  اقتصادی گفت: این شرکت در سال جاری با سرمایه‌گذاری۷ میلیون یورویی و ۶۰۰ میلیارد ریالی، خط تولید خود را مجهز به قابلیت تولید ورق‌های رویه خودرو نموده است.

شجاعی این اقدام را در راستای بی‌نیاز کردن خودروسازان داخلی به واردات ورق‌های بدنه رویه خودرو ارزیابی کرد و گفت: تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز این خط از کشور کره جنوبی خریداری و تامین گردیده ضمن آن‌که قطعات داخلی نیز توسط سازندگان داخل کشور و در راستای تحقق استراتژی بومی سازی و حمایت از ساخت داخل تامین شده است.

مدیر عامل شرکت ورق‌خودرو چهارمحال وبختیاری ابراز امیدواری کرد با اتمام پروژه فوق در چند روز آینده، این شرکت عملاً تنها شرکتی خواهد بود که ورق رویه خودرو در کشور را تولید می‌کند.

افزایش تنوع محصولات با طرح های توسعه ای

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی شرکت ورق‌خودرو،۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن در سال  می باشد، تصریح کرد: این درحالی است که با اتمام عملیات بهینه سازی خط تولید(Revamp) و راه‌اندازی مجدد خط، ظرفیت تولید تا ۲۰ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

شجاعی دیگر طرح های توسعه در حال انجام در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری را این گونه برشمرد:

  • راه اندازی زینک پات شماره۲ با۳۰ درصد پیشرفت
  • خرید و راه اندازی دستگاه بازرسی اتوماتیک سطح ورق با۹۰ درصد پیشرفت

وی  اظهار داشت: با انجام پروژه های مذکور سبد محصولات شرکت از تنوع بالاتری برخوردار خواهد شد و رضایت هرچه بیشتر                                      مشتریان را درپی خواهد داشت.

لزوم حمایت وزارت صمت از خط نورد جدید ورق خودرو

مدیر عامل شرکت ورق‌خودرو چهارمحال وبختیاری با اشاره به نقش ویژه این شرکت در ایجاد اشتغال و تامین نیاز صنایع پایین دستی، خواستار مساعدت مسئولین وزارت صمت در تامین مواد اولیه و صدور جواز تاسیس خط نورد جدید این شرکت شد و گفت: در حال حاضر شرکت ورق‌ خودرو ۷۵ درصد نیاز ورق گالوانیزه صنایع خودروسازی(ایران خودرو و ساپکو) و بخش قابل توجهی از نیاز لوازم خانگی را مرتفع می‌نماید. همچنین این کارخانه برای ۲۷۰ نفر به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال نموده است. لذا در همین منطقه می‌توان با احداث خط نورد و با تکمیل زنجیره و نیز با بهره‌گیری از پتانسیل کارخانه‌هایی مانند شرکت فولاد سفیددشت، گام‌های اساسی در راستای  توسعه صنعت و رشد و شکوفایی همه‌جانبه کشور برداشت.

شجاعی خاطر نشان کرد: شرکت ورق‌خودرو در حال حاضر با مساعدت و همکاری مدیریت ارشد فولاد مبارکه و با قول تامین مالی (ارزی و ریالی) درصدد کسب مجوز احداث یک خط نورد با ظرفیت ۳۵۰ هزار تن و در قالب سند چشم‌انداز در منطقه است. طبیعی است، انجام این‌گونه طرح‌های توسعه‌ای نیاز به مساعدت و همکاری همه مسئولین به‌ویژه مدیران وزارت صمت در تامین مواد اولیه دارد که امیدواریم محقق گردد.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴
شناسه مطلب : 39750
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.