عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از فولاد مبارکه:دستاوردهای فولاد مبارکه نویدبخش ابرقدرت شدن ایران است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تولید محصولات جدید، بومی‌سازی تجهیزات و دیگر دستاوردهای فولاد مبارکه نویدبخش ابرقدرت شدن جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش  چیلان ،محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از شرکت فولاد مبارکه  اظهار کرد: آنچه در بازدید از فولاد مبارکه مشاهده کردم، نشان‌دهنده دغدغه مدیران فولاد مبارکه برای حل مسائل مختلف، از مسائل زیست‌محیطی گرفته تا کاهش مصرف آب است که همه و همه در جهت منافع عمومی است؛ طبق گفته‌های مسئولان فولاد مبارکه، علاوه بر ۹ شهر که از پساب آن‌ها برای تولید فولاد در این شرکت استفاده می‌شود، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای طراحی سیستم انتقال و تصفیه پساب‌های ۶ شهر دیگر نیز هست و این کار باعث می‌شود فولاد مبارکه از مصرف آب خام بی‌نیاز شود.

وی افزود: اگر این مسیر ادامه پیدا کند و فولاد مبارکه از میزان برداشت آب رودخانه کم کند، در افق ۱۴۰۴ این صنعت از مصرف آب خام به‌طور کامل بی‌نیاز می‌شود؛ این وعده بسیار شیرینی است که من در خلال بازدید از فولاد مبارکه دریافت کردم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: صنایع کشور برحسب ضرورت به خاطر شرایط تحریم به خودکفایی روی آوردند. وقتی از نزدیک این عرصه‌ها را می‌بینیم با افتخار می‌گوییم ایرانی توانایِ دانشمندِ اهل فناوری‌های نوین با اتکا به خود توانسته از ناامیدی در جامعه جوان جلوگیری کند.

وی با اشاره به توان داخلی جوانان کشور برای رفع تحریم‌ها گفت: ما یا باید یوغ بندگی دشمنان را به گردن می‌انداختیم و همه شرایط تحمیلی آن‌ها را می‌پذیرفتیم و البته مشخص نبود که در آخر چیزی به ما بدهند یا اینکه باید به اندیشه و زور بازوی ایرانی و همت ایرانی باشرف رو می‌آوردیم که این کار را انجام دادیم و الآن به خاطر این استغنا در حال پیشرفت هستیم.

صفارهرندی تصریح کرد: حتی کسانی که ما را تحریم کردند بابت این تحریم‌ها و اقدامات خود پشیمان هستند. چون یک فرصت را از دست دادند و کشوری که می‌توانست از آن‌ها به‌صورت عادلانه دریافت‌هایی داشته باشد به جایی رسیده که اعلام می‌کند نیازی به آن‌ها ندارد.

وی با اشاره به دستاوردهای فولاد مبارکه برای بومی‌سازی قطعات و استقلال از نیاز به دیگر کشورها اذعان داشت: البته ما هیچ‌وقت دروازه‌های کشور خود را برای ارتباط با کشورهای دیگر نبسته‌ایم و دروازه‌های کشور گشوده خواهد بود و دادوستدها با دیگر کشورها ادامه دارد، ولی به‌طور مثال این باعث افتخار است امروز که حدود ۹۵ درصد از تجهیزات فولاد مبارکه که در گذشته، پیچ و مهره موردنیازش از خارج کشور تأمین می‌شده، با حمایت بخش‌های دیگر صنعت، در داخل کشور تأمین می‌شود.

وی در پایان ضمن تمجید از موفقیت‌های فولاد مبارکه تصریح کرد: این‌ها خبرهای خوبی است که شنیده می‌شود نوید از ابرقدرت شدن جمهوری اسلامی ایران می‌دهد.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴
شناسه مطلب : 40533
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی