فولاد مبارکه اصفهان رتبه سوم ۱۰۰ شرکت برتر کشور را کسب کرد/ کسب عنوان شرکت پیشرو در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایرانی
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گفت: در ارزیابی ۱۰۰ شرکت برتر کشور، صنایع پتروشیمی خلیج فارس رتبه نخست، بانک ملت رتبه دوم و فولاد مبارکه اصفهان رتبه سوم را کسب کردند.

به گزارش  چیلان ،در بیست‌وچهارمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران ۱۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۴۰۰ اعلام شد. شرکت فولاد مبارکه بار دیگر به عنوان اولین و برترین شرکت در گروه فلزات اساسی معرفی شد.

ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بیست و چهارمین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران افزود: یکی از اهداف مهم رتبه‌بندی شرکت‌های برتر، تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف سازی فضای کسب و کار است و نتایج این رتبه بندی به برنامه‌ریزی اقتصادی در کشور کمک می‌کند.

وی گفت: ۳۲ شاخص برای ارزیابی داریم که شاخص میزان فروش و درآمد اصلی‌ترین شاخص ارزیابی شرکت‌ها در رتبه بندی است، همچنین شاخص‌هایی نظیر بهره‌وری، صادرات، نقدینگی، بدهی و یا نوآوری از دیگر شاخص‌های ارزیابی شرکت‌ها است.

کیانی افزود: اهمیت دیگر این رتبه بندی کمک به شرکت‌ها در توسعه برند ملی و بین‌المللی آن‌هاست چرا که شرکت‌ها با قرار گرفتن در فهرست شرکت‌های برتر ایران، شهرت، اعتبار و برند خود را ارتقا می‌دهند. علاوه بر این در تدوین برنامه‌های راهبردی شرکت از آن استفاده می‌کنند. نتایج رتبه‌بندی در سال‌های مختلف اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تحلیل‌گران مالی و استراتژیک شرکت قرار می‌دهد که منابع موثقی برای تدوین استراتژی‌های شرکت خواهند بود.

وی گفت: بررسی نتایج رتبه بندی بنگاه‌ها به تشخیص جهت حرکت کسب و کار‌ها کمک می‌کند و از این طریق دورنمای رونق و رکود در صنایع مختلف میسر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی عنوان کرد: فهرست رتبه بندی می‌تواند به فعالان اقتصادی به خصوص سهامداران و فعالان بازار‌های سرمایه اطلاعات تحلیلی دقیق تری ارائه دهد. این اطلاعات می‌تواند به شرکت‌های داخلی و خارجی در یافتن فرصت‌های همکاری و مشارکت اقتصادی با بنگاه‌های مستعد کمک کند.

کیانی بختیاری همچنین از ورود شرکت‌های دانش بنیان به رتبه‌بندی شرکت‌های برتر برای نخستین بار خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با توجه به ثبت ۷ هزار شرکت دانش بنیان در کشور، شاهد حضور تعداد بیشتری از دانش بنیان‌ها در رتبه بندی شرکت‌های برتر باشیم.

photo ۲۰۲۲ ۰۱ ۲۴ ۱۲ ۳۸ ۳۸
همچنین مطابق گزارش گروه کارشناسی رتبه‌بندی IMI-100 ، براساس نتایج به‌ دست آمده از رتبه سال ۱۴۰۰، فولاد مبارکه میان ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور، به عنوان شرکت پیشرو انتخاب شد.

این شرکت موفق به کسب رتبه اول از نظر شاخص فروش در گروه فلزات اساسی ، رتبه دوم از نظر شاخص ارزش افزوده و رتبه سوم از نظر شاخص فروش گردید.

photo ۲۰۲۲ ۰۱ ۲۴ ۱۲ ۴۸ ۳۱

2

تاریخ انتشار : ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۰
شناسه مطلب : 40704
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی