معاون قضایی دادستان کل کشور : زنجیره فولاد کشور از معدن تا محصول نهایی به فولادی ها سپرده شود
سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در سومین نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت : زنجیره فولاد کشور یک خانواده بزرگ است و حل شدن مشکلات آن در بخش های گوناگون همدلی و هم افزایی جمعی کلیه اعضای این خانواده را می طلبد.

به گزارش  چیلان ،وی افزود : بر اساس فرمایش اخیر حضرت آقا که به صراحت فرمودند بنده زیاد با مداخله دولت موافق نیستم،فولادی ها نیاز است در این بخش پیشران باشند لذا توصیه می کنم یک کنسرسیوم واحد از انجمن ها و تشکل های مختلف ایجاد و یک صدا با هم درخواست کنند که این صنعت قیم نمی خواهد و زنجیره فولاد کشور از معدن تا محصول نهایی به خود فولادی ها سپرده شود،دولت مالیات و استاندارد خودش را داشته باشد.

معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد : به وزرای دولت قبل گفتم و به وزرای دولت جدید هم عرض می کنم که امتحان کنند و شش ماه زنجیره تولید را به خود فولادی ها بسپارند و نتیجه آن را ببینند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : بنده نجات صنعت فولاد کشور و متعادل شدن آن را  در گرو این می دانم که از هرگونه قیمت گذاری دستوری فاصله گرفته شود.

عمرانی اظهار داشت : برخی از پروانه های معادن تمدید نشد و این موضوع وقفه ای را در تامین پایدار مواد اولیه ایجاد کرد . البته آن بخشی که مربوط به قوه قضاییه است ، سریعاً پیگیری و حل می شود تا کارخانه ها بتوانند با ظرفیت کامل از از مواهب خدادادی کشور برای تولید محصول بهره بگیرند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تولید ریل ملی در ذوب آهن یک افتخار ملی برای تک تک ایرانیان است ، گفت : از گذشته ذوب آهن اصفهان را می شناسم،این مجتمع عظیم صنعتی یک برند ملی و آبروی کشور است و باید حفظ شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
شناسه مطلب : 41054
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی