معاون سابق وزیر صمت در اختتامیه سومین نمایشگاه ملی فولاد:جشنواره ملی فولاد در حافظه تاریخی صنعت کشور ثبت خواهد شد
مهدی صادقی نیارکی، معاون سابق وزیر صمت در مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: این رویداد و اثراتی که در حوزه صرفه‌جویی ارزی و حمایت از تامین‌کنندگان داخلی حاصل کرد، در حافظه تاریخی صنعت آهن و فولاد ایران ثبت خواهد شد.

به گزارش  چیلان ،مهدی صادقی نیارکی، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی و تاب آوری به عنوان مانیفست اقتصاد ملی ما در سال‌های گذشته توسط رهبر و سیاست های کلی اقتصادی کشور ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه بحث درون‌زایی و برون‌گرایی اقتصاد ملی دو بحث مهم است، بیان کرد: وزارت صمت با توجه به مشکلات و مسایل پیش روی کشور، پروژه‌ای به عنوان نهضت ساخت داخل را آغاز کرد که قرار بود ۱۰ میلیارد دلار بودجه به آن تخصیص یابد. صنایع فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز، خودرو و نفت و گاز جزو پیشتازان این حوزه بودند و می‌توانند با سفارش گذاری در اقتصاد کشور تغییر ایجاد کنند.

صادقی نیارکی بیان کرد: در سال ۹۹ تنها صنعتی که در ایران رشد اقتصادی داشت، صنعت ساخت بود و اتفاق مبارکی که در این نمایشگاه دیده شد حضور پررنگ شرکت‌های دانش بنیان و سازنده های تجهیزات صنعتی است و این یعنی ادغام این دو صنعت.

عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: اگر مجاهدت‌ها و تلاش های بزرگان این صنعت و فعالان اقتصادی نبود وضعیت دیگری در اقتصاد داشتیم. اینکه صنعتی که امکان واردات وسایل صنعتی را دارد، تصمیم به تولید این ماشین آلات می‌گیرد نشانه خوبی است.

وی همچنین گفت: مفهومی در وزارت صمت به نام زنجیره ارزش کارخانه سازی وجود دارد که به کشور هویت و تاب آوری و استقامت می‌دهد. این زنجیره توسعه خدمات فنی مهندس و توسعه مغز افزارها در کشور است.

معاون سابق وزیر صمت تاکید کرد: ایران جزو ۵ کشور برتر فارغ التحصیلان فنی و مهندسی است و صنعت فولاد می‌تواند در صنعت ساخت از آنها استفاده و ان نیروها را بکارگیری کند.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵
شناسه مطلب : 41074
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی