مروری بر مطالب عیدانه جذاب چیلان برای فعالان و علاقه‌مندان صنعت و بازار آهن و فولاد، معدن و صنایع معدنیسالنامه جامع فولاد، معدن و صنایع معدنی حاوی چه مطالبی است؟ + تصویر جلد و فهرست
سالنامه جامع فولاد، معدن و صنایع معدنی برای نخستین بار در کشور توسط گروه رسانه‌های تخصصی چیلان منتشر شد. این اثر خواندنی ۲۵۶ صفحه‌ای، عیدانه‌ای جذاب و کاربردی برای تمام فعالان و علاقه‌مندان صنعت و بازار آهن و فولاد، معدن و صنایع معدنی است.

هر فعالیت هدفمندی در حوزه صنعت و بازار، در مرحله نخست نیازمند ارائه جمع‌بندی از مسیر طی‌شده و در مرحله بعد، نیازمند ارائه چشم‌انداز، برآورد و پیش‌بینی مسیر پیش‌رو است. در سالنامه جامع فولاد، معدن و صنایع معدنی، این هر دو مرحله در یک بسته بررسی تحلیلیِ تخصصی انجام گرفته و با قلمی شیوا به مخاطبان عرضه شده؛ به‌نحوی پاسخگوی که تمام نیازهای آنان است.

در این سالنامه در یک پرونده مفصل با نگاهی روندپژوهانه و کلی‌نگر، وقایع صنعت و بازار آهن و فولاد در سال ۱۴۰۰ (به تفکیک هر ماه) بررسی شده است؛ سالی که در آن شرکت‌ها تولید را حماسی و با رکوردهای بی‌سابقه شروع کردند و سپس با تراژدی قطعی برق و گاز روبرو شدند. در پرونده دیگری داستان معاملات فولاد در بورس کالا با ارائه آمارهای کاربردی روایت شده است. تغییرات مدیریتی شرکت‌های فولادی و صنایع معدنی نیز در پرونده مجزایی هم روایت شده و هم در قالب یک اینفوگرافیک تفصیلی، جمع‌بندی شده است. این سالنامه، در پرونده دیگری، رکوردهای تولید ماهانه شرکت‌های فولادی و معدنی در سال ۱۴۰۰ را بررسی کرده است.

همچنین در یک پرونده تفصیلی، روندپژوهی قیمت فولاد صادراتی ایران با ارائه نمودارهای جذاب صورت گرفته است. کارنامه تولید فولاد ایران و جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز در پرونده مجزایی بررسی شده و رقبایی که ممکن است به تصاحب جایگاه دهم ایران در تولید فولاد جهان چشم دوخته باشند، با وضعیت تولید و ظرفیت نصب‌شده تولیدشان بررسی شده‌اند. سیر رقابت ایران و ترکیه در تولید فولاد نیز در این پرونده بررسی شده است.

بازدهی نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سرمایه در یک سال و دو سال اخیر در پرونده دیگری بررسی شده و با تحلیل بنیادی وضعیت صنعت آهن و فولاد، چشم‌انداز بازدهی این نمادها در سال ۱۴۰۱ بررسی شده است. در یک پرونده مفصل دیگر، سود خالص نمادهای فولادی و معدنی در سال ۱۴۰۰ برآورد و با سود خالص آن‌ها در سال ۱۳۹۹ مقایسه شده و دیگر فعالان بازار لازم نیست تا  اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ منتظر بمانند تا گزارشات سالیانه شرکت‌ها راهی کدال شود و سود خالص آن‌ها در آن اعلام شود! روند تولید و فروش شرکت‌ها نیز به‌تفصیل در این پرونده بررسی شده است.

در پرونده مفصل دیگری، طرح‌های توسعه زنجیره آهن و فولاد که در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده‌اند یا کلنگ‌زنی شده‌اند و عملیات اجرایی‌شان آغاز شده، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. همچنین در یک پرونده خواندنی و جذاب، داستان پُر فراز و نشیب تنظیم بازار فولاد در سال ۱۴۰۰ روایت شده است.

در این سالنامه، چالش انرژی به‌عنوان چالش سال، به تفصیل و طی سه پرونده، با یادداشت‌های اختصاصی و گفت‌وگوهایی با مدیران مطرح بخش فولاد و صنایع معدنی و همین‌طور مدیران دولتی بررسی شده است: «گازگرفتگی فولاد»، «خاموشی فولاد» و «فولاد، متهم بی‌گناه»، به ترتیب عنوان این سه پرونده در سه حوزه گاز، برق و آب است.

در پرونده مفصل دیگری با عنوان «نگاه»، طی یادداشت‌ها و گزارش‌هایی با قلم مدیران و تحلیلگران ارشد صنعت و بازار آهن و فولاد، چشم‌انداز صنعت و بازار به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش باشگاه مدیران نیز نقطه‌نظران مدیران صنعت فولاد و صنایع معدنی به مخاطبان ارائه شده است.

برای سفارش و دریافت «سالنامه جامع فولاد، معدن و صنایع معدنی ایران» با دفتر  چیلان  تماس حاصل فرمایید:

تلفن: ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ (داخلی ۴)

موبایل: ۰۹۱۰۹۱۸۰۸۳۳

تلگرام: @steeltribune

j1 j2 1

2

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱
شناسه مطلب : 41329
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی