نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت فولاد مبارکه :مجلس با تمام توان مقابل خام‌فروشی ایستاده است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت فولاد مبارکه گفت: یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند به سمت عملیاتی کردن فرمایش مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۴۰۱ مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین پیش رود، فولاد مبارکه است.

به گزارش  چیلان ،

زهرا شیخی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از خطوط تولید و تصفیه‌خانه شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما اظهار کرد: فولاد مبارکه یکی از مجموعه‌هایی است که می‌تواند به سمت عملیاتی کردن فرمایش مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۴۰۱ مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین پیشروی کند.

وی در ادامه با بیان این که طی سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی با رویکرد خودکفایی در فولاد مبارکه انجام شده و از شرکت‌های دانش‌بنیان مختلفی در این مجموعه استفاده شده است، افزود: رویکرد خودکفایی پیش از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در فولاد مبارکه شکل گرفته و امیدوارم همچنان شاهد موفقیت‌های روزافزونی در این مجموعه باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرکت فولاد مبارکه به سمت صنعت سبز خاطرنشان کرد: بنده از نزدیک شاهد فرایند تصفیه‌خانه‌ فولاد مبارکه و صرفه‌جویی این صنعت در مصرف آب بودم؛ در سال اخیر از طریق تصفیه پساب شهری حدود ۵۰ درصد کاهش مصرف آب تازه در این مجموعه محقق شده است.

ضرورت کاهش سخت‌گیری‌ها به صنایع کشور

وی با اشاره به همکاری‌های گسترده فولاد مبارکه با شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از دانش بومی در زمینه تأسیس نیروگاه توسط این مجموعه اذعان داشت: به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان امروز به خود افتخار می‌کنم که صنعت‌گران و دانشمندان با انگیزه‌ای در این مرز و بوم مشغول به کار هستند؛ آن‌ها به این خودباوری و اعتقاد رسیده‌اند و امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد خودکفایی کامل باشیم و بتوانیم هرچه سریع‌تر این گستره علمی را در سراسر کشور با همین رویکرد شاهد و ناظر باشیم.

شیخی با اشاره به خام‌فروشی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه سنگ آهن و این که مجلس شورای اسلامی در سال جاری چه برنامه‌ای برای جلوگیری از این خام فروشی دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی نقش نظارتی دارد و نقش اجرایی بر عهده مسئولان اجرایی کشور است اما در این مسیر تمام توان خود را به کار گرفته تا از مافیای خام‌فروشی در کشور جلوگیری شود؛ از طرف دیگر، بهتر است با نگاهی علمی‌تر، سخت‌گیری‌های کمتری نسبت به صنایع وجود داشته باشد چراکه در غیر این صورت، سرعت پیشرفت صنعت در کشور کاهش می‌یابد.

مشارکت قابل توجه فولاد مبارکه با شرکت‌های دانش‌بنیان

وی با تأکید بر ضرورت خودباوری، اعتماد به دانش و تکیه بر توان متخصصان داخلی ادامه داد: در بازدیدی که از فولاد مبارکه داشتیم، شاهد بودیم، دستگاه‌ها و تجهیزاتی که در گذشته با شرایط خاص از دیگر کشورها وارد ایران می‌شده، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده است که چنین اقداماتی بسیار ارزشمند است، بنابراین با وجود چنین ظرفیت‌هایی جلوگیری از خام‌فروشی در کشور ضروری است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی با تمام توان در مقابل خام‌فروشی ایستاده و همه نمایندگان، به‌ویژه نمایندگان استان اصفهان به واسطه صنعتی بودن این استان و صیانت از سرمایه‌های ملی به این موضوع توجه می‌کنند؛ البته همه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز موظف هستند با تمام قوا از این موضوع پاسداری کنند.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵
شناسه مطلب : 41641
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی