اختصاصی چیلان؛ خبر مهمعوارض صادراتی شمش فولادی و اسلب، دوپله کاهش یافت/ تقریباً نیمی از کالاها از فهرست عوارض صادراتی حذف شد/ کاهش تعرفه صادراتی برخی از محصولات فولادی و حذف برخی دیگر از محصولات از فهرست عوارض +سند
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) دوپله کاهش یافت و از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد رسید. همچنین، عوارض صادراتی اسلب با کاهش دوپله‌ای از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد رسید. این اصلاحیه، خبر چیلان در مورد کاهش دوپله‌ای تعرفه گمرکی این کالاها را که در روز دوشنبه ۵ اردیبهشت منتشر شد، تأیید می‌کند.

به گزارش  چیلان ، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) دوپله کاهش یافت و از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد رسید. همچنین، عوارض صادراتی اسلب با کاهش دوپله‌ای از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد رسید. این اصلاحیه، خبر  چیلان  در مورد کاهش دوپله‌ای تعرفه گمرکی این کالاها را که در روز دوشنبه ۵ اردیبهشت منتشر شد، تأیید می‌کند.

برخی رسانه‌ها به اشتباه اعلام کرده‌اند که عوارض صادراتی بیلت در اصلاحیه جدید، ۸ درصد تعیین شده است. این در صورتی است که طبق جدول اصلاحیه، تعرفه صادرات بیلت ۱۱ درصد اعلام شده و لذا خبر این رسانه‌ها در مورد کاهش تعرفه بیلت به ۸ درصد نادرست است.

کوتاه شدن فهرست کالاهای مشمول عوارض صادراتی

در اصلاحیه ابلاغ‌شده توسط مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، فهرست کالاهای مشمول عوارض صادراتی تقریباً نصف شده و کالاهایی نظیر نبشی، ناودانی، میلگردهای کلاف فولادی، ورق قلع‌اندود، ورق گرم آلیاژی و روی و مس از فهرست عوارض حذف شده است. پیش از این نیز ورق‌ گالوانیزه، ورق رنگی، انواع مفتول‌های فولادی و لوله و پروفیل از لیست عوارض حذف شده بودند.

کاهش عوارض سایر محصولات فولادی

در اصلاحیه جدید عوراض صادراتی که مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت امروز آن را ابلاغ کرده، عوارض میلگرد و تیرآهن از ۸ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است.

همچنین عوارض ورق گرم و ورق سرد از ۸ درصد با کاهش دوپله‌ای به ۲ درصد رسیده است. عوارض شمش آلیاژی نیز از ۱۴ درصد با کاهش دوپله‌ای به ۸ درصد رسیده است.

همچنین تعرفه صادرات آهن اسفنجی از ۱۱ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

عوارض گندله سنگ آهن نیز از ۱۴ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

1 331 2 347

 

2

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
شناسه مطلب : 41959
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی