در همایش تجلیل از برترین های بورس اعلام شد:ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات
در اولین همایش تجلیل از برترین شرکت های بورس کالای ایران ، با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت در عرضه متنوع محصولات در بورس کالا ی ایران و همچنین چهارمین شرکت برتر در ارزش محصولات ارائه شده در بورس برگزیده شد .

به گزارش  چیلان ،در این همایش که با حضور برخی از مسئولین دولتی و بخش های خصوصی ، فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس، ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد ، و لوح و تندیس این عناوین توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی به مهندس رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان اهدا شد .
مهندس رخصتی در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ما، با بر شمردن مزایای عرضه محصولات در بورس کالای ایران بر تداوم آن از سوی ذوب آهن اصفهان تأکید کرد.
وی گفت: این مجتمع عظیم صنعتی نقش بسیار کلیدی در راه اندازی بورس داشته و محصولات خود را نیز در این بازار عرضه می کند.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان عرضه محصولات در بورس کالا را موجب شفاف شدن عملکرد شرکت ها دانست و افزود: بر اساس سیاست های ابلاغی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رویکرد این وزرات خانه مبنی عرضه محصولات تولیدی زیر مجموعه وزارت خانه مذکور، ذوب آهن اصفهان نیز به صورت شفاف و قانون مند برعرضه محصولات خود در بورس کالای ایران ادامه خواهد داد.
در بخشی از لوح اهدا شده به ذوب آهن اصفهان آمده است : با تشکیل بورس کالای ایران و رشد و تعالی آن طی ۱۵ سال گذشته ، امروز سیاست اقتصاد مقاومتی و خروج از قیمت گذاری دستوری در قالب این نهاد تبلور یافته و بخش مهمی از توسعه امروز کشور مرهون خدمات بورس کالا به اقتصاد ملی است و در آینده نیز افق های روشنی در مقابل این نهاد قرار دارد که با توسعه ابزارها می تواند نقش به مراتب مهم تری در اقتصاد کشور ایفا کند .
شایان ذکر است؛ ارزش معاملات انجام شده در بورس کالای ایران در سال گذشته حدود ۶۶۵ هزار میلیارد تومان بوده است .

2

تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸
شناسه مطلب : 42234
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی