در نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو با فعالان رسانه مطرح شد: جذب بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای طرح های توسعه طی ۵ سال
مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: جذب بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی با راهبری ایمیدرو برای طرح های توسعه طی 5 سال محقق شد.

به گزارش  چیلان ،سمیه خلوصی که در نشست رئیس هیات عامل ایمیدرو با فعالان رسانه سخن می گفت، افزود: افزایش حضور بخش خصوصی در اقتصاد ملی راهبردی است که در سرمایه گذاری ها، مورد توجه ایمیدرو قرار دارد.

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو همچنین عنوان کرد: در حوزه توسعه زیرساخت نیز که در راستای بسترسازی حضور بخش خصوصی صورت می گیرد، احداث جاده دسترسی و خط انتقال برق برای بیش از ۵۶۰ معدن بخش خصوصی عملیاتی شده است.
وی افزود: در این زمینه در سال ۹۹ برای ۱۹ معدن و سال ۱۴۰۰برای ۴۸ معدن جاده دسترسی و خط انتقال برق احداث شد.
مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو عنوان کرد: ایجاد جاده دسترسی و خط انتقال برق برای۱۲۰ معدن طی سال جاری هدفگذاری شده است.

تکمیل طرح های نیمه تمام
مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: طرح های تکمیل شده در سال ۱۴۰۰ با بیش از۷۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری و با اشتغال مستقیم نزدیک به ۲۱۸۸ نفر صورت گرفت.
خلوصی افزود: تکمیل ۱.۲۸ میلیارد دلار طرح در سال ۱۴۰۱ با اشتغالزایی مستقیم نزدیک به ۳۳۷۷ نفر نیز در دستور قرار دارد.
وی با اشاره به برنامه جذب ۷.۲ میلیارد دلار سرمایه از بخش خصوصی طی سال ۹۵ تا سال ۱۴۰۳، گفت: تاکنون ۲.۵ میلیارد دلار طرح از این رقم تکمیل شده است.

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: سال گذشته تعداد ۲۳ فراخوان سرمایه گذاری در معدن و طرح انجام و ۱۵ سرمایه گذار انتخاب شده اند.

افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی
خلوصی گفت: سرمایه صندوق از ۱۴۰ میلیارد به ۵۰۰ میلیارد تومان در سال های اخیر افزایش یافت و برنامه افزایش آن به ۵۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱در دستور کار ایمیدرو است.

ظرفیت سازی در تولید
وی گفت: از ابتدای تاسیس ایمیدرو (سال ۸۱) ظرفیت تولید فلزات اساسی کشور افزایش قابل ملاحظه داشته است.
خلوصی افزود: ظرفیت تولید فولاد ۵.۴ برابر (از ۸ میلیون به ۴۳.۵ میلیون تن)، کاتد مس ۲.۴ برابر (از ۱۹۰ هزار به ۴۵۰ هزار تن) و شمش آلومینیوم ۳.۵ برابر (از ۲۱۶ هزار به ۷۷۰ هزار تن) طی مدت یاد شده تا سال ۱۴۰۰، افزایش یافته است.

توسعه اکتشاف
مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه اکتشاف، عنوان کرد: اکتشاف پهنه ها در فازهای شناسایی و پی جویی در استانهای مختلف کشور با مساحت بیش از ۴۸۹ هزارکیلومتر مربع گستره کشور اجرا شده و ۹۶ درصد آن تکمیل شده است.
وی افزود: طی ۱۰ سال گذشته یک میلیون و ۴۵۰ هزار متر حفاری اکتشافی انجام شده است.
خلوصی گفت: مجموع هزینه کرد در حوزه اکتشاف بالغ بر ۱۴۵۵ میلیارد تومان بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴
شناسه مطلب : 42443
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی