گفت‌وگوی تصویری چیلان با دکتر سید سیدابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ صنایع و معادن غدیر؛ بخش اول تأمین انرژی، «فوری‌ترین» چالش صنعت فولاد ایران است / ابرچالش انرژی، تولید و حاشیه سود فولادی‌ها را کاهش داده است/ ناچاریم در سوگیری توسعه صنعت فولاد تجدیدنظر کنیم
دکتر سیدابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر (#وکغدیر) در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: اگر سال گذشته، مشکل انرژی را «چالش» نام‌گذاری کردیم، اکنون باید بگوییم که مسئله انرژی «ابرچالش» صنعت فولاد است و برای سال آینده، این «ابرچالش» تبدیل به بحران خواهد شد.

دکتر سیدابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر (وکغدیر) در گفت‌وگو با  چیلان  اظهار داشت:

  • اگر سال گذشته، مشکل انرژی را «چالش» نام‌گذاری کردیم، اکنون باید بگوییم که مسئله انرژی «ابرچالش» صنعت فولاد است و برای سال آینده، این «ابرچالش» تبدیل به بحران خواهد شد.
  • بحث انرژی را هم‌اکنون در سر سفره سود شرکت‌های فولادی احساس می‌کنیم. حاشیه سود خالص شرکت‌های فولادی که سابق بر این به‌طور میانگین ۳۸ درصد بود، به ۳۲ درصد رسیده است.
  • زیان ناشی کمبود انرژی و عدم‌النفع وابسته به آن، عدد بسیار بزرگی است و شاید این عدد، بسیار بزرگ‌تر از سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز برای تأمین پایدار انرژی برای صنعت فولاد باشد.
  • سوگیری توسعه در صنعت فولاد باید عوض شود و ممنوعیت احداث واحدهای آب‌بر و انرژی‌بر در مناطق غیرساحلی و مناطقی که نزدیک به دریا نیستند باید تبدیل به قانون شود.

بخش اول گفت‌وگوی ویدئویی  چیلان  با دکتر سیدابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱
شناسه مطلب : 42494
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی