در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان/ ۲۴۰ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب مربوط به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ برگزار و فولاد هرمزگان به ازای هر سهم ۲۴۰۰ ریال سود تخصیص داد.

به گزارش  چیلان ،این جلسه با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۴۰۰، تقسیم سود، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار و تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره برگزار شد و عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به ارائه گزارش عملکردی از فعالیت شرکت در این مجمع پرداخت.

معروفخانی کسب رکوردهای پیاپی در این شرکت را حاصل کمک هیئت مدیره، سهامدار عمده، معاونت‌ها و تمامی کارکنان فولاد هرمزگان دانست.

وی تاکید کرد: کسب رکوردهای تولید در فولاد هرمزگان در شرایط رقم خورد که در سال گذشته شاهد قطعی برق و گاز برای بازه زمانی طولانی بودیم و در صورت پایداری تامین برق و گاز قطعا موفقیتهای بیشتری در انتظار شرکت بود. با این وجود کسب رکوردهای تولیدی در دو واحد آهن اسفنجی و مجموع تولید آهن اسفنجی، دستیابی به رکورد تولید روزانه و ماهانه تختال، رکورد کاهش مصرف نسوز و انرژی از دستاوردهای شرکت در سال گذشته است.

اقدامات فولاد هرمزگان در سالی که گذشت

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در سال گذشته پس از ۱۰ سال موفق آغاز چهار طرح بزرگ توسعه‌ای به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان شدیم. این طرح ها شامل کارخانه تولید اکسیژن، واحد ۹۰۰ هزار تنی آهن اسفنجی، احداث سیلوهای ذخیره آهن اسفنجی و ستاره سیمین هرمز است که به همت فولاد هرمزگان و حمایت سهامدار عمده آن انجام شد. همچنین فولاد هرمزگان در حوزه بومی‌سازی و تکنولوژی برای نخستین بار موفق به داخلی سازی دستگاه XRF با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان شد که از این محل ۱۰۰ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی برای شرکت حاصل شد. تامین برق به واسطه خریداری از بخش خصوصی، تامین به موقع فروسیلیس، افزایش موجودی گندله و همچنین انعقاد قرارداد بلندمدت حمل ریلی به همت واحد خرید شرکت در راستای تامین پایدار مواد اولیه و زیرساختها در سال گذشته انجام پذیرفت. این اقدامات تنها به بخش تولید محدود نمی شود بلکه فولاد هرمزگان در سال گذشته عملکرد محیط زیستی خود را نیز بهبود بخشید و بهبود سیستم مدیریت محیط زیست استاندارد ISO 14001، طراحی نظام مدیریت زیست‌محیطی پیمانکاران مستمر و نصب سامانه پایش آنلاین گازهای خروجی در واحد احیا مستقیم را در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به صورتهای مالی شرکت خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان در سال گذشته با فروش به میزان ۲۱۶ هزار میلیارد ریال رشد به میزان ۶۱ درصد را حاصل کرد. درآمد داخلی شرکت نیز بالغ بر ۱۲۸ هزار میلیارد ریال بود که رشد ۷۱ درصدی درآمد داخلی را برای شرکت ایجاد کرد. درآمد فروش صادراتی فولاد هرمزگان نیز به میزان ۸۷ هزار میلیارد ریال بوده است.

معروفخانی سود خالص سال گذشته فولاد هرمزگان را ۹۴ هزار میلیارد اعلام کرد که رشد ۶۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن را برای شرکت حاصل کرده است.

برنامه جاری و آتی شرکت

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به پروژه های توسعه‌ای در دست اقداماین شرکت تشریح کرد: افزایش ظرفیت واحد ذوب، افزایش ظرفیت واحد ریخته‌گری، احداث واحد تولید محصول گرم، احداث واحد مدول سوم آهن‌سازی، احداث واحد تولید اکسیژن و… از سری اقداماتی است که به عنوان طرح های توسعه ای در دست اقدام شرکت است.

وی همچنین انعقاد قرارداد پروژه افزایش ظرفیت فولادسازی به دو میلیون تن، انعقاد قرارداد اجرای پروژه ایجاد ایستگاه گاز ثانویه جدید، اجرای پروژه کارخانه تولید گازهای صنعتی، تحویل موقت پروژه افزایش ظرفیت تولید کورده‌های قوس الکتریکی، اجرای پروژه مدول سوم آهن اسفنجی به ظرفیت ۹۰۰ هزار تن در سال، اجرای پروژه افزایش تعداد سیلوهای ذخیره آهن اسفنجی و تدوین طرح جامع نیروی انسانی را از مهم‌ترین پروژه های در دست اقدام فولاد هرمزگان در سال جاری دانست.

 در نهایت در مجمع هرمز، ۲۴۰ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد که معادل ۷۵ درصد سود دوره است. روزنامه‌ دنیای اقتصاد و گسترش صمت به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳
شناسه مطلب : 42730
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی