ورود به بازار، چالش اصلی استارتاپ‌های حوزه معدن و صنایع معدنی است
حسین منصوری مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری در بخش معدن و صنایع معدنی در نشست صمیمانه با رسانه‌های تخصصی گفت: شرکت‌های بزرگ و مجتمع‌های حوزه صنعت و معدن در حال حاضر به استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان اعتماد ندارند. ما تلاش داریم تا ریسک به‌کارگیری محصولات را بپوشانیم که بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها وارد صنعت و بازار شوند. چراکه ورود به بازار یکی از چالش‌های اساسی استارتاپ‌های معدنی است.

به گزارش  چیلان ، نشست صمیمانه مجری طرح زیست‌بوم نوآوری و فناوری در بخش معدن و صنایع معدنی با رسانه‌های تخصصی با محوریت آشنایی با زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی امروز چهارشنبه ۲۵ خردادماه در سالن کنفرانس ایمینو برگزار شد.

منصوری تصریح کرد: استارتاپ‌های حوزه صنعت و معدن وضعیت متفاوتی با سایر استارتاپ‌ها دارند و به‌سختی می‌توانند محصول خود را وارد بازار کنند یا به صنعت برسانند.

مدیر مرکز نوآوری ایمینو گفت: ماهیت استارتاپ‌های معدنی و سایر استارتاپ‌ها از جمله IT به دلیل نوع خدمات ‌دهی متفاوت است، به طور مثال نوآوری قطعات و انجام تست‌های آزمایشی و ارائه در بازار با ریسک بالایی همراه است و از طرفی یکی از چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ورود به بازار است.

وی افزود: ایمینو در تلاش است از سویی با همکاری با صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی جهت پوشش بیمه‌ای برای فعالیت‌های حوزه استارت آپ و های‌تک و از سوی دیگر آموزش به صاحبان استارتاپ و جذب سرمایه‌گذاران مسیر فعالیت استارتاپ‌های معدنی در کشور را تسهیل نماید.

به گفته او، نیاز ورود به نوآوری و فناوری همکاری با رسانه است و رسانه است که می‌تواند بی‌اعتمادی بخش‌ معدنی به استارتاپ‌ها را برطرف سازد.

مهندس منصوری بیان داشت: ازجمله برنامه‌های ایمینو در سال‌جاری، سنجش و تعیین وضعیت تیم‌های استارتاپی موجود و تسهیلگری و هدایت آن‌ها با حمایت از ۱۶ استارتاپ در مرحله پیش‌شتابدهی تا سقف ۵۰ میلیون و شتابدهی ۲۵۰ میلیون، میزبانی از کارآفرین‌ها، مدیران کارآفرین، انجمن‌ها و… تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی، جذب و آموزش کارآموزان علاقه‌مند به نوآوری، پیاده‌سازی پلتفرم شتابدهی ماین‌هاب است.

وی عنوان کرد: ایجاد و شکل‌گیری یک نهاد سرمایه‌گذاری تخصصی، تمهید مشوق‌ها و نظارت بر اجرای آن‌ها برای جذب شرکت‌های بزرگ صنایع معدنی به نقش‌آفرینی در حوزه زیست‌بوم استارتاپی، حضور و مشارکت در رویدادهای زیسب‌بوم نوآورانه، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و همچنین طراحی و پیاده‌سازی اولین سامانه جامع ملی زیست‌بوم نوآوری و فناوری نیز از جمله دیگر اهداف و برنامه‌های ایمینو در سال‌جاری است.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷
شناسه مطلب : 42733
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی