شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر موفق به کسب رتبه +A از موسسه اعتباری (پایا) شد  
شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا رتبه +A بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت را به شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر تخصیص داد.

به گزارش  چیلان ، شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا رتبه +A بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت را به شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر تخصیص داد.

شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا» بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و نسبت‌های مالی مستخرج از آن و ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب‌وکار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری بلندمدت A +  دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه‌مدت ۱ Aبا درجه سرمایه‌گذاری را به شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر اختصاص داد.

شایان ذکر است کمیته رتبه بندی اعتباری شرکت رتبه بندی اعتباری پایا در تاریخ هشتم تیرماه ۱۴۰۰ رتبه اعتباری بلندمدت A را به شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی عام) تخصیص داده بود، که بر اساس بازنگری صورت گرفته، رتبه بلندمدت شرکت به +A ارتقاء یافت.

وزارت صنعت، معدن و تجارت “دستورالعمل شاخص های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری” ( پایا) را برای تجارت داخلی و خارجی تدوین نموده است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای اجرای این دستورالعمل، سامانه ای را طراحی کرده است.

طبق این دستورالعمل، چهار حوزه کلی شامل مسئولیت پذیری، وضعیت مالی، وضعیت کسب وکار-کمی و وضعیت کسب وکار-کیفی، در رتبه بندی فعال اقتصادی لحاظ می شود که ارزیابی شاخص های کسب وکار-کیفی و کمی فعالان اقتصادی به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار می گیرد .

از این رو شرکت رتبه بندی اعتباری پایا بر اساس ارزیابی جمیع موارد یاد شده، توانست به ارزیابی جمعی خود در خصوص شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در کسب رتبه +A است بپردازد.

دورنمای رتبه اعتباری شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر

دورنمای رتبه اعتباری شرکت رتبه بندی اعتباری «پایا » اظهارنظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان مدت است. شرکت رتبه بندی اعتباری پایا دورنمای «باثبات» را برای رتبه اعتباری بلندمدت شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی عام) ارزیابی می نماید.

دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالا رتبه در آینده قابل پیش بینی تغییر نخواهد کرد. همچنین تخصیص دورنمای باثبات برای یک رتبه اعتباری، ضرورتا به معنی عدم تغییر أن رتبه اعتباری در میان مدت نیست.

با اعطای رتبه اعتباری +A به شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر ، این شرکت می تواند بدون نیاز به رکن ضامن به انتشار اوراق اقدام کند و از این طریق فرآیند تأمین مالی کوتاه‌تر شده و هزینه‌های انتشار اوراق نیز کاهش می یابد. که این امر کاهش هزینه‌های تامین مالی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین مقوله رتبه‌بندی اعتباری می‌تواند ضمن ارزیابی وضعیت اعتباری و مالی، هزینه تامین مالی را کاهش دهد .

دریافت رتبه اعتباری بالا می تواند در تسهیل تامین مالی از بازار سرمایه موثر واقع گردد و همچنین این رتبه در ارتقای سطح اعتباری شرکت درسیستم بانکی ملاک ارزیابی قرار خواهد گرفت.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱
شناسه مطلب : 43235
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی