سرمایه گذاری۱۲۸۰ میلیارد ریالی ایمیدرو در پروژه های راه و برق رسانی معادن استان
رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: توسعه زیرساخت های معادن استان لرستان در اولویت برنامه های ایمیدرو قرار دارد و برنامه احداث راه دسترسی و برق رسانی به معادن الیگودرز با سرمایه گذاری ۱۲۸۰ میلیارد ریال ایمیدرو، از اقدامات توسعه ای در این نقطه از کشور است.

به گزارش  چیلان ،وجیه الله جعفری امروز در بازدید و پایش اقدامات انجام شده در توسعه زیرساخت های معادن لرستان، افزود: ایمیدرو مطابق با ماموریت های توسعه ای و سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور، به دنبال این است که بستر توسعه و اشتغال را فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های راهبردی ایمیدرو،توسعه زیرساخت ها است، گفت: در جهت رونق معادن و صنایع معدنی استان ها، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی(مجموعه تحت پوشش ایمیدرو) آمادگی دارد تا با ارایه تسهیلات، این مهم را تسریع کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح های بزرگ ملی در حوزه زیرساخت، اظهار داشت: طبق تفاهم نامه وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیرو، تامین ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی برای برق رسانی به صنایع و معادن کشور در حال انجام است که نخستین آن در سمنان راه اندازی شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: ایمیدرو در حوزه اکتشاف محدوده های لرستان، پتانسیل یابی را انجام داده است.

جعفری با بیان اینکه طبق تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ بسترسازی برای توسعه زیرساخت های حوزه صنعت و معدن به ویژه در مناطق کم برخوردار از اولویت بالایی برخوردار است، گفت: این سازمان آمادگی دارد تا در اجرای برنامه های اکتشافی و زیزبنای معادن لرستان، اقدام به تامین مالی کند.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳
شناسه مطلب : 43829
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی