تکمیل مدرنیزاسیون ذوب آهن اصفهان با توان داخلی
ذوب آهن اصفهان با رویکرد جدید مدیریتی، پروژه هایی را دردست اقدام دارد که نوسازی و مدرنیزاسیون این واحد صنعتی را تکمیل می کند تا با تجهیزات مدرن، تولید محصولات کیفی و با ارزش افزوده بالا را به عنوان استراتژی اصلی دنبال نماید.

به گزارش  چیلان ،مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت به تمام خدمت گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام رجایی و باهنر درخصوص دستاوردهای ذوب آهن اصفهان گفت: برخی از پروژه هایی که امروز در دست اجرا داریم ، کارهای ماندگاری است که تداوم تولید و توسعه فعالیت این شرکت را تضمین نموده و برای نسل های آینده نیز حفظ می کند .

وی با اشاره به آغاز پروژه تعویض بالک های بخش فولاد سازی که برای اولین بار در کشور انجام می شود گفت: علاوه بر پروژه مذکور که مدرنیزاسیون ذوب آهن اصفهان را تکمیل می کند، در راستای بهینه سازی ظرفیت تولید پروژه های احداث پلنت اکسیژن، احداث کوره پاتیلی شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ در دست اقدام است و همچنین جهت تامین منابع آبی شرکت ، ۴ پروژه از جمله احداث تصفیه خانه پساب به روش BOT در دست اجرا قرار دارد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: در سال جاری، با توجه به ارتقای محصولات درخواستی مشتریان و نیاز به تولید گریدهای فولادی جدید و همچنین به منظور توسعه بازارهای صادراتی و داخلی، بخش عمده ای از تولیدات در بخش فولادسازی و نورد به محصولات صنعتی و ویژه اختصاص داده شد که از جمله می توان به گریدهای فولادی C۶۰ و CK۴۵ ، ۳۱Mn۴ و همچنین شمش های صادراتی در مارک های متنوع و … در بخش فولادسازی و محصولاتی مانند کلاف های صنعتی، میلگردهای صنعتی، تیرآهن های بال پهن سایز بالا، آرک معدن و … در بخش نورد اشاره نمود.

مهندس رخصتی افزود: تیرآهن‌های بال‌پهن که ذوب آهن تولید آن‌ها را در سالهای اخیر رقم زد و در سال ۱۴۰۱ موفق شد با توسعه آن ها، تیرآهن بال پهن سبک نمره ۳۰ و بال پهن وزن متوسط نمره ۲۴ را به تولید انبوه برساند که دارای مصارف عمده ای در ساخت سازه های سنگین فلزی و ساختمان‌های بلند مرتبه می‌باشند. این محصولات در پروژه های صنعتی مختلف از قبیل صنایع دریایی، نفت، سیمان و… و نیز در صنایع ماشین‌سازی به عنوان شاسی ماشین‌آلات استفاده می‌شوند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به شرایط مطلوب تولید در این شرکت اشاره کرد و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی برای اولین بار از برنامه تولید پیش است و در ۴ ماهه اول سال جاری، چدن مذاب حدود ۱۰ درصد، فولاد خام حدود ۱۲ درصد، محصولات نوردی حدود ۲۲ درصد، آگلومره حدود ۱۱ درصد و کک ۱ درصد نسبت به همین مدت درسال گذشته، افزایش تولید داشته است.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان سال ۱۴۰۰ را در حالی به پایان برد که با تلاش های مضاعف انجام شده خصوصا در ماه های پایانی سال، رکورد تولید چدن مذاب و رکورد تولید شمش چدن، شکسته شد. همچنین در سال جاری با ثبت ۲۶۰ هزار تن تولید ماهیانه، رکورد جدیدی به دست آمد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان اولین شرکت ایرانی است که موفق شد گواهینامه همولوگیشن برای صادرات محصول میلگرد آجدار به کشور آلمان را دریافت کند که این گواهینامه مبین خواص مکانیکی منحصر به فرد این محصول از جمله پراکندگی محدود در تنش تسلیم و استحکام شکست می باشد. همچنین با تلاش های انجام گرفته، ذوب آهن موفق شد گواهینامه CARES  را به منظور صادرات میلگرد آجدار مطابق استاندارد BS۴۴۴۹ به کشورهای منطقه بریتانیا و حوزه خلیج فارس و گواهینامه CE به منظور صادرات تیرآهن مطابق استاندارد DIN ۱۰۲۵ و EN ۱۰۰۲۵ به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تمدید کند.

وی در خصوص صدور گواهینامه فنی تولید حفاظ های بتنی مفصل دار (نیوجرسی) شرکت تارابگین نیز گفت: همه تولید کنندگان قطعات پیش ساخته بتنی بالاخص نیوجرسی به دلیل اهمیت و حساسیت موضوع در راستای افزایش ایمنی راه ها و حفظ جان و مال انسان ها می بایست نسبت به دریافت گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه مسکن و شهر سازی اقدام نمایند و این شرکت موفق شدگواهینامه مذکور را دریافت کند.همچنین عایق های تولیدی شرکت تارابگین با توجه به مباحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان در مدیریت مصرف انرژی نقش کلیدی دارد.

مهندس رخصتی در ادامه به دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ توسط شرکت پویش ساخت ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: کسب این گواهینامه معتبر یک گام اساسی در راه پیشرفت و ارتقاء کیفی محصولات و خدمات این شرکت در حوزه‌های مهندسی، ساخت‌ و ساز صنعتی پروژه‌ها، ریخته‌گری قطعات فولادی سنگین و نگهداری از تجهیزات و … به شمار می رود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به عملکرد شفاف این شرکت از جمله در بخش فروش گفت: بر اساس سیاست های ابلاغی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رویکرد این وزرات خانه مبنی عرضه محصولات تولیدی زیر مجموعه وزارت خانه مذکور، ذوب آهن اصفهان نیز به صورت شفاف و قانونمند بر عرضه محصولات خود در بورس کالای ایران ادامه خواهد داد.

وی افزود : در اولین همایش تجلیل از برترین شرکت های بورس کالای ایران، ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و برترین شرکت در عرضه متنوع محصولات در بورس کالای ایران و همچنین چهارمین شرکت برتر در ارزش محصولات ارائه شده در بورس برگزیده شد و لوح و تندیس را از وزیر امور اقتصادی و دارایی گرفت.
مهندس رخصتی ابراز امیدواری نمود که ذوب آهن اصفهان همچنان که با بومی سازی قطعات مورد نیاز خود و سایر صنایع کشور در جهاد اقتصادی و در مقابله با تحریم ها نقش مهمی را ایفا کرده است، در گام دوم انقلاب نیز در فعالیت های دانش بنیان و اشتغال آفرین پیشگام باشد.

2

تاریخ انتشار : ۲ شهریور ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰
شناسه مطلب : 43943
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی