تیغ کمبود انرژی در اروپا بر گردن دومین شرکت بزرگ فولادساز دنیا/ آرسلورمیتال تولید خود را کاهش می‌دهد
شرکت چندملیتی آرسلورمیتال اعلام کرد که کوره بلند شماره ۳ در سایت برمن آلمان را از اواخر سپتامبر (ماه میلادی جاری) به طور نامحدود خاموش می‌کند. ظرفیت تولید این کوره، ۱.۲ میلیون تن چدن مذاب در سال است. این تصمیم به دلیل جهش هزینه‌های انرژی در اروپا و کمبود انرژی در قاره سبز به دلیل جنگ اوکراین و تحریم‌های روسیه گرفته شده است.

به گزارش  چیلان ، شرکت چندملیتی آرسلورمیتال اعلام کرد که کوره بلند شماره ۳ در سایت برمن آلمان را از اواخر سپتامبر (ماه میلادی جاری) به طور نامحدود خاموش می‌کند. ظرفیت تولید این کوره، ۱.۲ میلیون تن چدن مذاب در سال است. این تصمیم به دلیل جهش هزینه‌های انرژی در اروپا و کمبود انرژی در قاره سبز به دلیل جنگ اوکراین و تحریم‌های روسیه گرفته شده است.

این شرکت همچنین یک واحد احیاء مستقیم در هامبورگ را از سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی تعطیل خواهد کرد. پیشتر نیز این شرکت یک کوره بلند را در آستوریاس اسپانیا خاموش کرده بود.

آرسلورمیتال بزرگترین شرکت فولادساز دنیا پس از گروه بائووُو استیل چین است. مدیرعامل «آرسلورمیتالِ آلمان» گفته است که «قیمت گاز و برق در چندماه گذشته ۱۰ برابر شده و ما دیگر در بازاری که سهم واردات از کل عرضه آن ۲۵ درصد است، رقابت‌پذیری خود را از دست داده‌ایم».

2

تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹
شناسه مطلب : 44089
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی