توافقنامه احداث نیروگاه گازی ۴۰ مگاواتی میان سیمیدکو و گروه مپنا به امضا رسید
در حاشیه اولين همایش تخصصی انرژی که از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ۲۸ آذرماه در سالن همایش هتل هما برگزار شد، موافقت‌نامه احداث نیروگاه گازی ۴۰ مگاواتی میان محمد مدنی‌فر مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد(سیمیدکو) و عباس علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید.

به گزارش  چیلان ،در حاشیه اولین همایش تخصصی انرژی که از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ۲۸ آذرماه در سالن همایش هتل هما برگزار شد، موافقت‌نامه احداث نیروگاه گازی ۴۰ مگاواتی میان محمد مدنی‌فر مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد(سیمیدکو) و عباس علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید.

ضعف در زیرساخت های صنعت برق، در سال های اخیر صنایع فولادی را متحمل آسب های فراوان کرد. سیمیدکو نیز با قرار گرفتن در حلقه‌های اول زنجیره فولاد، نقشی استراتژیک در این صنعت ایفا می‌کند، اما تداوم چالش فعلی در حوزه تامین انرژی، سیمیدکو نیز گرفتار معضل و آسیب های ناشی از آن شد. آسیب‌های ناشی ازمعضل تامین انرژی موجب شد تا سیمیدکو در سال های گذشته تقریبا دو ماه از تولید خود را به دلیل قطعی برق در تابستان و قطع گاز در زمستان از دست بدهد.

این شرکت صنعتی و معدنی که سابقه درخشانی در حل معضلات ناشی از کمبود آب برای خطوط تولید کنسانتره خود و حفاظت از محیط زیست دارد، اینک به سمت تامین برق خطوط تولید خود قدم برداشته و درصدد ساخت نیروگاه گازی ۴۰ مگاواتی برآمده است.

به گزارش روابط عمومی سیمیدکو، احداث و بهره‌برداری از نیروگاه، شامل طراحی پایه و تفصیلی و تامین فناوری، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و تاسیسات فناوری، مکانیکال، ابزار دقیق و جنبی نیروگاه گازی، مهم‌ترین نکات این موافقت میان سیمیدکو و گروه مپنا را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است؛ این شرکت صنعتی و معدنی با ظرفیت سالانه ۲٫۵ میلیون تن کنسانتره و ۲٫۵ میلیون تن گندله، یکی از شرکت های مطرح تامین کننده مواد اولیه صنایع فولاد در سطح کشور است. مجتمع کارخانجات این شرکت صنعتی و معدنی در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف در استان خراسان رضوی واقع شده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱
شناسه مطلب : 46258
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی