ضرایب قیمتی زنجیره فولاد در هفته ای که گذشت/ آهن اسفنجی ۷۰ درصد شمش!
در معاملات هفته گذشته بورس کالا، با توجه به جهش قابل توجه قیمت آهن اسفنجی به دلیل کاهش عرضه ناشی از محدودیت های گازی، قیمت آهن اسفنجی از 10800 تومان در هر کیلو هم فراتر رفت و به ۷۰ درصد میانگین قیمت شمش رسید.

به گزارش  چیلان ، در معاملات هفته گذشته بورس کالا، با توجه به جهش قابل توجه قیمت آهن اسفنجی به دلیل کاهش عرضه ناشی از محدودیت های گازی، قیمت آهن اسفنجی از ۱۰۸۰۰ تومان در هر کیلو هم فراتر رفت و به ۷۰ درصد میانگین قیمت شمش رسید.

میانگین قیمت شمش فولادی نیز با افزایش ۱۳۰۰ تومانی در هر کیلو، تقریبا در میانه کانال ۱۵ هزار تومانی قرار گرفت. بدین ترتیب فاصله قیمت شمش و میلگرد، به ۱۱ درصد معادل ۱۷۰۰ تومان رسید. این ضریب از سال ها پیش مدنظر نوردکاران بود که در مقاطعی نیز در بازار فولاد تثبیت شد اما در در اکثر هفته های پاییز امسال، این ضریب کمتر از ۱۰ درصد بوده است.

خلاصه تحلیل  چیلان : با توجه به تداوم محدودیت های گازی واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی و عرضه اندک و ۲۰ هزار تنی آن در روز جاری از یک سو و اعمال محدودیت های برق برای واحدهای فولادی از سوی دیگر، به نظر می رسد در معاملات هفته جاری نیز شاهد ثبات و یا کاهش جزئی در ضرایب هفته پیش باشیم.

جدول 4

2

تاریخ انتشار : ۳ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵
شناسه مطلب : 46365
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی