گزارش چیلان از مجمع عمومی هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیرتقسیم سود نقدی ۱۷۱۰ ریالی به ازای هر سهم در مجمع #وکغدیر / جهش ۱۲۲ درصدی سودآوری در هلدینگ صنایع و معادن غدیر/ در ۵ سال آینده حرف اول طلای ایران را می‌زنیم
به گزارش چیلان، امروز سه شنبه 27 دی ماه 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ صنایع و معادن غدیر برگزار شد. هلدینگ صنایع و معادن غدیر یکی از بازوهای اقتصادی شرکت سرمایه گذاری غدیر در حوزه صنایع و معادن است که سهام آن به زودی در بورس با نماد "وکغدیر" عرضه خواهد شد.

به گزارش  چیلان ، دکتر ابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر (#وکغدیر) در مجمع عمومی این شرکت با اشاره به روند صعودی سودآوری این مجموعه گفت: هلدینگ غدیر در سال ۹۹ حدود ۳۳۰ میلیارد تومان سود تقسیم کرد و این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۲۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: امسال نیز به رشد۱۲۲ درصدی دست پیدا کردیم و روند سودآوری شرکت صعودی است.

به گفته فاضل، ان ای وی (NAV) این هلدینگ امروز ۷۳ هزار میلیارد تومان است و در مقایسه با هلدینگ های مشابه (میدکو، تاصیکو،‌ ومعادن، وامید و…) کمترین سرمایه و بیشترین سود را بدست آوردیم. همچنین در حوزه بازده دارایی رتبه اول را دارا هستیم.

وی اظهار داشـت: اهم اقداماتی که در راستای سودآوری انجام دادیم عبارت‌اند از فروش مناسب داخلی، تدوام صادرات و سودآوری، اجرای پروژه‌های گندله‌سازی و کنسانتره‌سازی، افزایش نرخ فروش محصولات از ۸ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان به ۸/۹ درصد، پیشبرد پروژه طلا و مس جنگسر، پیشبرد پروژه طلای خونیک، تحول در پروژه‌های اکتشافی، برنده شدن در مزایده سنگ‌آهن گزستان، اصلاح ساختار مالی شرکت و تقویت سرمایه انسانی.

مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر افزود: در شرکت موتوژن امسال تقسیم سود کردیم و افزایش سرمایه نیز خواهیم داشت.

وی توضیح داد: موتوژن ظرفیت بسیار بالایی دارد و منتظر خبرهای بهتری از این شرکت هستیم.

مدیرعامل مجمع عمومی هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر اظهار داشت: شرکت زاگرس مس‌سازان تنها جایی است که ما در آن به حوزه مس ورود پیدا کردیم و حفاری‌هایی را در آن منطقه انجام داده‌ایم که به ذخایر مسی قابل توجهی دست پیدا کردیم.

فاضل خاطرنشان کرد: به غیر از فولاد ما سراغ پروژه‌های غیر آهنی هم رفتیم و  حتما در ۵ سال اینده حرف اول طلای ایران را می‌زنیم.

به گزارش  چیلان ، در پایان مجمع #وکغدیر به ازای هر سهم ۱۷۱۰ ریال سود نقدی تقسیم شد و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی مجمع انتخاب شد.

مشروح گزارش مجمع عمومی هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر بزودی در  چیلان  آنلاین منتشر می‌شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹
شناسه مطلب : 46947
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی