گزارش تحقیق و پیش بینی بازار کرومیت چین
ذخایر کرومیت چین نسبتا کم است و براساس استانداردها برای پاسخگویی به تقاضا، به نوعی ذخیره کمیاب محسوب می شود. مجموع ذخایر این کانی 10.78 میلیون تن است که 53.6 درصد آنرا کانسنگ عیار بالا تشکیل می دهد. 56 ذخیره کروم در 13 استان (مناطق خودمختار) شامل تبت، مغولستان داخلی، سن کیانگ و گانسو به ثبت رسیده است. تبت به تنهایی حدود نیمی از ذخایر کرومیت چین را در اختیار دارد.

به گزارش  چیلان ،ذخایر کرومیت چین نسبتا کم است و براساس استانداردها برای پاسخگویی به تقاضا، به نوعی ذخیره کمیاب محسوب می شود. مجموع ذخایر این کانی ۱۰.۷۸ میلیون تن است که ۵۳.۶ درصد آنرا کانسنگ عیار بالا تشکیل می دهد. ۵۶ ذخیره کروم در ۱۳ استان (مناطق خودمختار) شامل تبت، مغولستان داخلی، سن کیانگ و گانسو به ثبت رسیده است. تبت به تنهایی حدود نیمی از ذخایر کرومیت چین را در اختیار دارد.

ذخایر کروم در چین نوعی ذخایر ماگمایی مربوط به سنگ های اولترابازیک هستند که بیشتر آنها از نوع افیولیتی بوده و در کمربند افیولیت موجود هستند. کرومیت Luobuza تبت و کرومیت Sartuohal سن کیانگ و برخی دیگر، از این دسته هستند. از دیدگاه عصر متالوژنیک، سن تشکیل ذخایر کروم چین عمدتا مزوزوئیک و سنوزوئیک است.

با افزایش مصرف کروم در چین، کرومیت داخلی دیگر نمی تواند نیازهای مصرفی را تامین کند. بهبود نرخ بهره وری و استفاده از باطله های حاوی کروم می تواند کمبود ذخایر حاوی کروم در چین را تا حدودی کاهش دهد.

چین تولیدکننده اصلی فولاد ضد زنگ و مصرف کننده اصلی فولاد ضد زنگ است. فولاد ضد زنگ به طور متوسط حاوی ۱۰.۵ درصد کروم است. قراضه فولاد ضد زنگ ماده ترجیحی برای بازیافت فلز کروم است. استفاده از قراضه فولاد ضد زنگ برای بازیافت کروم در عین حال مزایای اقتصادی زیادی دارد، بازیافت فلز کروم همچنین مزایای زیست محیطی ویژه ای داشته که در راستای سیاست توسعه پایدار ملی و کمک به جلب حمایت قوی از سوی دولت های ملی می باشد، بنابراین شرکت‌های چینی باید از این فرصت برای توسعه تجارت بازیافت فلز کروم استفاده کنند.

بر اساس بسیاری از تحقیقات دقیق بازار و با توجه به حجم زیادی از اطلاعات و مواد ارائه شده توسط اداره ملی آمار، وزارت بازرگانی، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی، مرکز تحقیقات توسعه شورای دولتی، اداره کل گمرک چین، انجمن کرومیت چین، نشریات مرتبط داخلی و خارجی و همچنین واحد تحقیقات رسمی و حرفه ای کرومیت، این گزارش تحقیقاتی روند توسعه و بازار صنعت معدنکاری کروم داخلی را تجزیه و تحلیل می کند. اندازه بازار و چشم انداز صنعت کرومیت در چین، بنگاه های درگیر و سیاستهای کلی صنعتی مربوطه، در این گزارش به طور جامع مورد تحلیل قرار گرفته اند. این گزارش بر تجزیه و تحلیل توسعه و وضعیت فعلی فناوری و حوزه کاربرد صنعت کرومیت در چین تمرکز دارد و فرصت های سرمایه گذاری و ریسک های سوداگرانه در صنعت معدنکاری کروم را تحلیل می کند.

در این تحقیق، آگاهی و بینشی در مورد فرصت های رقابت شدید بازار برای بنگاه های تولیدی مرتبط با استخراج کروم، بنگاه های مدیریت، موسسات تحقیقات علمی و سایرین حاصل شده است تا استراتژی کسب و کار به موقع و با توجه به تقاضای بازار تعدیل و تنظیم شود. این گزارش اطلاعات دقیق بازار و مبنای تصمیم گیری علمی را برای سرمایه گذاران استراتژیک فراهم می کند تا زمان سرمایه گذاری مناسب و رهبری شرکت را برای برنامه ریزی استراتژیک انتخاب کنند. در عین حال، این گزارش برای واحد اعتبارات بانک نیز به عنوان مرجع اهمیت زیادی دارد.

ارائه شده توسط دکتر جعفری طهرانی به گروه رسانه‌ای  چیلان 

2

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶
شناسه مطلب : 48532
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی