مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد: برنامه چالشی فخاس برای سال آینده
مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در نشست با خبرنگاران، «چالشی بودن» و «قابلیت حصول» را دو‌ ویژگی برنامه کاری و‌ تولیدی فولاد خراسان برای سال پیش رو‌ برشمرد و خاطرنشان کرد: با ارزیابی ریسک‌ها و قابلیت‌های موجود، در تمام حوزه‌ها، اعم از تأمین، تولید، انرژی بر مدیریت منابع، ذخیره‌سازی نهاده‌ها‌ در حوزه‌های دارای ریسک بالا و مجاهده برای رفع موانع در تمام سطوح و‌حوزه‌ها متمرکز خواهیم بود.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با بیان این که استاندارد محصولات فولادی کشور مادر سطح خاورمیانه و‌ آسیای میانه دارای مطلوبیت بالایی است، افزود: تمرکز ما در حوزه صادرات، با توجه به مزیت‌های اقتصادی ومبادلاتی، صادرات به کشورهای همسایه، به ویژه آسیای میانه خواهد بود.

طهمورث‌ جوانبخت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای شرکت و‌ سرمایه‌گذاری‌های پایدار، در خصوص وضعیت ریسک‌های اقتصادی و مالی‌ شرکت افزود: مجتمع فولاد خراسان تا کنون متناسب با شرایط خود از تسهیلات و‌مکانیزم‌های تامین مالی از نظام بانکی استفاده نکرده و‌خوشبختانه با توجه به بازدهی قطعی طرح‌های توسعه‌ای شرکت، ظرفیت شرکت برای تامین مالی از نظام بانکی، ظرفیت بالایی است و‌ ازاعتبار شرکت در این حوزه می توان به خوبی بهره گرفت.

وی با اشاره به محدودیت‌های تامین انرژی در کشور، تاکید کرد: عدم‌النفع ناشی از توقف تولید شرکت‌های فولادی و‌سایر صنایع،سرمایه‌گذاری‌های مشترک را در حوزه تولید انرژی، توجیه پذیر ساخته و ما هم به دنبال راهکارهایی هستیم که با سرمایه‌گذاری در این حوزه با همکاری سایر صنایع بر این چالش فائق شویم.

جوانبخت اولویت سرمایه‌گذاری را برای فولاد خراسان، تمرکز بر حوزه تأمین پایدار مواد اولیه و تکمیل حلقه‌های اولیه مواد برشمرد وخاطرنشان کرد: توسعه فولاد خراسان مبتنی بر متوازن‌سازی زنجیره تولید و رفع مخاطرات تامین برای حلقه‌های نهایی تولید است.

مدیرعامل فولاد خراسان با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲۰۰میلیارد تومانی این شرکت در حوزه جمع‌آوری و تصفیه پساب شهری درنیشابور گفت: اگر چه بازگشت سرمایه این طرح هم متناسب با سرمایه‌گذاری سنگین آن خوب ارزیابی می شود، اما در این حوزه نگاه ما بیش‌تر مسئولیت اجتماعی ماست که با توجه به ضرورت ایفای نقش مسئولانه در کاهش تنش آبی برای خودمان فارغ از بحث بازگشت سرمایه، رسالتی جدی تعریف کرده ایم. ضمن این که اشتغال‌زایی خوب این پروژه هم یک جنبه‌ی موثر در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی ماست.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۴
شناسه مطلب : 48619
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی