برگزاری مراسم تکریم ومعارفه مدیرعامل ذوب آهن اصفهان
مراسم تکریم ایرج رخصتی مدیرعامل سابق ومعارفه مهدی کوهی مدیرعامل جدید ذوب آهن اصفهان سه شنبه ۲۳ اسفند ماه همزمان با سالروز افتتاح این مجتمع عظیم صنعتی با حضور ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا ، امیر حسین نادری مدیرعامل صدر تامین ، حمید رضا محمدی فرماندار شهرستان لنجان و جمعی از دیگر مسئولین شهرستان و همچنین مدیران و کارکنان ذوب آهن در تالار آهن این شرکت برگزار شد.

به گزارش  چیلان ،مدیرعامل شستا در این مراسم گفت : ذوب آهن اصفهان در هر مقطعی از جمله دفاع مقدس و تحریم های ظالمانه که کشور ما به ایستادگی و مقاومت نیاز داشته است ، به عنوان سرآمد مجموعه های صنعتی و کارگری حضوری فعال داشته و نقش خود را به خوبی ایفا کرده است .

ذوب آهن پیشگام صنایع فولاد کشور است باید سرآمد این صنایع هم باشد
بازیان اظهار داشت : این مجتمع عظیم صنعتی پیشگام صنایع فولاد کشور است اما باید سرآمد این صنایع هم باشد و برای رسیدن به این مهم ضرورت دارد که با نگاه تحول گرا و آینده گرا چالش ها را شناسایی و برای حل آن ها برنامه ریزی کنیم .
وی افزود : لازم است در ذوب آهن ، برنامه جامع تحول تهیه شود و این تحول مستلزم سرمایه گذاری است که باید با شیوه های نوین تامین مالی انجام شود و لازم است اعضاء هیات مدیره و مدیران با  نگرشی تحول ساز در این راستا گام بردارند .
بازیان با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ شستا به دنبال تحول در ذوب آهن اصفهان هستند، افزود : تولید نه تنها اشتغال آفرین بلکه باید اقتصادی نیز باشد تا امکان تحول در شرکت فراهم گردد و قطعاً اجرای این برنامه تحول توسط هلدینگ صدر تامین نیز پیگیری می شود تا شاهد شکوفایی مجدد این مجتمع عظیم صنعتی با همت مدیران و تلاشگران آن باشیم .
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر نقش کلیدی اقتصاد دانش بنیان در رشد اقتصاد کشور گفت : ذوب آهن اصفهان باید تولید دانش بنیان را مدنظر قرار دهد و روزآمدی و کارآمدی را در مدیریت خود جاری سازد که این امر مستلزم توجه ویژه به نقش نخبگان و اولویت دادن به نوآوری است .
مدیرعامل شستا ضمن تقدیر از مدیرعامل سابق  ذوب آهن ، از مهدی کوهی به عنوان نامی آشنا در صنعت کشور یاد کرد و گفت : ایشان در صنعت فولاد نیز شخصیتی برجسته است و با استفاده از دانش و تجارب خوبی که در بخش های مختلف صنعت کشور حاصل کرده می تواند ، برنامه تحول ذوب آهن به سمت شکوفایی را به خوبی پیش ببرد.

شرایط برای اینکه یک سال طلایی رقم بخورد فراهم است
امیر حسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدر تامین نیز در این مراسم گفت : تلاش اصلی دشمنان این کشور ، ایجاد مشکلات و چالش های اقتصادی است که راه مقابله با آن، اقتصاد درون زا مبتنی بر تولید به ویژه در بخش هایی همانند صنعت فولاد است که از مزیت برخوردار هستیم .
وی افزود : ذوب آهن اصفهان از توانمندی های ویژه ای برخوردار است و می تواند دانش متالورژی خود را در عرصه ملی و جهانی به رخ بکشد . یک نمونه از این توانمندی ، تولید محصولات جدید است که این شرکت موفق شد هر ماه یک محصول جدید تولید کند .
مدیرعامل صدر تامین گفت : ذوب آهن از نیروی انسانی متخصص برخوردار است و زیر ساخت لازم را در خصوص حامل های انرژی دارد و لذا شرایط برای اینکه یک سال طلایی را رقم بزند فراهم است .

تحول و تولید پایدار و دانش بنیان ، اولویت های اصلی ذوب آهن هستند
مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این مراسم ، تامین پایدار مواد اولیه برای دستیابی به تولید سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن را از جمله اولویت های اصلی برنامه های ذوب آهن دانست و گفت : با معادنی که اخیراً در اختیار ذوب آهن قرار گرفت و همچنین با حمایت وزارتخانه های صمت و کار ، تعاون و رفاه اجتماعی که امیدوارم منجر به احیای سهمیه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تنی مواد آهن دار شود و بخش مهمی از مواد اولیه مورد نیاز تامین می شود . ضمن اینکه برای تامین زغال سنگ نیز برنامه ما استفاده حداکثری از تولیدات داخل است .
وی افزود : ایجاد تحول در ذوب آهن اصفهان به عنوان ماموریت اصلی دنبال می شود و در این راستا ، تولید به عنوان اولویت اصلی و خط قرمز مدیرعامل خواهد بود چرا که با تولید ، امکان سودآوری ، سرمایه گذاری و همچنین رفاه بیشتر کارکنان حاصل می شود .
مدیرعامل ذوب آهن در خصوص برنامه های این شرکت برای افزایش تولید کمی و کیفی اظهار کرد: پروژه LF۱ و LF۳ ، پروژه پلنت اکسیژن و پروژه تصفیه خانه پساب که در حال انجام می باشد و لازم است با پایان این پروژه ها در سال آینده زمینه افزایش تولید در شرکت فراهم گردد .
کوهی با اشاره به اهمیت خودتامین شدن حامل های انرژی در صنایع گفت : ذوب آهن اصفهان خوشبختانه امکان تولید ۱۸۰ مگاوات برق در سال را دارد که تلاش می کنیم به ظرفیت تولید اسمی برسد و برای تامین آب نیز برنامه های خوبی در حال اجراست و به طور کلی خود تامین شدن شرکت در بخش انرژی در پروژه های مختلف دنبال می شود تا در تولید پایدار خللی ایجاد نگردد .
مدیرعامل ذوب آهن حرکت این شرکت از تولید محصولات سنتی به سمت تولید محصولات خاص را بسیار مهم دانست و گفت : تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از جمله انواع ریل ، بال پهن ها و قطعات مورد نیاز قطار و … می تواند شرکت را به جایگاه واقعی خود در صنعت فولاد کشور برساند .
وی افزود : ذوب آهن اصفهان هم اکنون قادر به ساخت ۸۵ درصد تجهیزات مکانیکی مورد نیاز خود است که بیانگر جایگاه فعالیت های دانش بنیان در این شرکت است . در این خصوص تلاش می کنیم با سازندگان مطرح کشور تعامل و همکاری داشته باشیم تا از طریق هم افزایی ، بتوانیم دستاوردهای مهم تری حاصل کنیم .
مدیرعامل ذوب آهن اظهار کرد : در خصوص سرمایه های انسانی ، از طریق خود اظهاری تلاش می کنیم از همه ظرفیت های موجود شرکت بهره بگیریم تا بتوانیم جانشن پروری مناسبی برای جایگزینی پیشکسوتان داشته باشیم .
کوهی در ادامه بر ضرورت فعالیت های زیست محیطی و تعامل با سازمان حفاظت از محیط زیست در راستای تعهد به مردم منطقه، انجام پروژه های مروبط به پدافند غیرعامل که امنیت و تولید پایدار را تضمین می کند ، هوشمند سازی بخش IT و استفاده از شیوه های نوین تامین مالی برای پیشبرد برنامه های شرکت تاکید کرد و گفت : همه ما مسئولین و دست اندرکاران باید احترام به جامعه کارگری را سرلوحه کار خود قرار دهیم و همانظور که حضرت امام خمینی (ره) بر دستان کارگر بوسه می زند ما نیز وظیفه داریم این قشر زحمت کش را تکریم کنیم .

ذوب آهن به سمت معدن دار شدن حرکت کرده است
ایرج رخصتی مدیرعامل سابق ذوب آهن اصفهان نیز گفت : این مجتمع عظیم صنعتی ، به سمت معدن دار شدن حرکت کرده است و با حمایت هلدینگ های شستا ، صدرتامین و هیات مدیره موفق شدیم دستاوردهای خوبی در این زمینه حاصل کنیم .
وی ضمن قدردانی از تمام تلاشگران این شرکت گفت : همدلی و همراهی همکاران می تواند ذوب آهن اصفهان را به اهداف خود برساند و امیدوارم با مدیریت خوب آقای کوهی که از زمان حضور در هیات مدیره و همچنین هم اکنون به عنوان مدیرعامل ، اقدامات شایسته ای را انجام داده اند ، این شرکت بتواند به جایگاه واقعی خود دست یابد.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱
شناسه مطلب : 48661
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی