هدف‌گذاری مجتمع فولاد سبا برای تولید ۲ میلیون تن کلاف گرم
مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به ثبت رکورد‌های تولید در این مجتمع صنعتی گفت: با توجه به اینکه توسعه پایدار و هدفمند یکی از ارکان گروه فولاد مبارکه است در فولاد سبا نیز ارتقای بهره‌وری و افزایش ظرفیت تولید در گام اول تا ۲ میلیون تن و در گام بعدی تا ۲.۵ میلیون تن در نظر است.

به گزارش  چیلان ، محمود محمدی فشارکی افزود: با توجه به اینکه توسعه پایدار و هدفمند یکی از ارکان گروه فولاد مبارکه است، در فولاد سبا نیز ارتقای بهره‌وری و افزایش ظرفیت تولید در گام اول تا ۲ میلیون تن و در گام بعدی تا ۲.۵ میلیون تن در نظر است.

وی با اشاره به ثبت رکورد‌های تولید در این مجتمع صنعتی گفت: سال ۱۴۰۱ یکی از سال‌های موفق از نظر ایمنی، کمی، کیفی و محصولات جدید در مجتمع فولاد سبا بود.

محمدی فشارکی با بیان اینکه در سالی که گذشت، در فولاد سبا در حوزه تولید کمی شاهد ۵ رکورد ماهانه تولید آهن اسفنجی و دو رکورد ماهانه تولید کلاف گرم و چندین رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی، ذوب، تختال و کلاف گرم بودیم، افزود: از نظر ایمنی خوشبختانه وضعیت F.R (ضریب تکرار حوادث) و S.R (ضریب شدت حوادث) ناحیه در شرایط خوبی است و ۷ محصول جدید نیز در سال ۱۴۰۱ در مجتمع فولاد سبا تولید شد.

وی ادامه داد: راهبرد‌های فولاد مبارکه برای این بخش در سال ۱۴۰۲، استفاده حداکثری از ظرفیت نصب شده در جهت تولید، تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی، تولید اقتصادی برای کاهش هزینه‌های تولید، جذب نیرو‌های دانشی و مهارتی در جهت اصلاح چارت سازمانی و ارتقای دانش با برگزاری دوره‌های آموزش تعریف شده است.

مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: افزایش ظرفیت تولید در گام اول تا ۲ میلیون تن و در گام بعدی تا ۲.۵ میلیون تن در نظر است. علاوه بر اینکه طرح‌های اصلاحی در بعضی از کارگاه‌های تولیدی تعریف شده که راه رسیدن به ۲.۵ میلیون تن ذوب را در سبا تسهیل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه با حمایت‌های مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاونان و همکاران، دستیابی به ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن از نظر فنی امکانپذیر است و مانعی در این راه وجود ندارد، ادامه داد: برای تکمیل زنجیره تولید در مجتمع فولاد سبا، فاز مطالعاتی طرح تولید سرد در حال طی شدن است که در صورت تصویب، امکان تولید و عرضه ورق‌های فولاد زنگ‌نزن و فولاد الکتریکی و… در مجتمع فولاد سبا نیز فراهم خواهد شد.

مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط مدیریت ارشد فولاد مبارکه، در سال ۱۴۰۲ راهبرد توجه ویژه به تولید انبوه و تجاری محصولات، ورق زنگ‌نزن، فولاد الکتریکی، فولاد دوفازی و ورق کورتن در فولاد سبا در دستور کار قرار گرفته که مقدمات آن فراهم شده و ان شاءالله با همت مدیران و کارکنان، شاهد تولید تجارتی فولاد‌های ویژه در مجتمع فولاد سبا در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۲
شناسه مطلب : 49031
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی