به گزارش  چیلان : سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان با اشاره به توقف و تعمیرات سالانه کارخانه گفت: توقف کارخانه ، به صورت یک برنامه سالیانه است و در همه کارخانجات مشابه نیز این کار انجام می شود. تعطیلی کارخانه در طی سنوات گذشته نیز به منظور انجام تعمیرات اساسی وجود داشته و سوابق آن موجود است و چیزی نیست که فقط امسال رخ داده باشد.

وی افزود: تعمیرات سالیانه امسال ، برای خرداد ماه برنامه ریزی شده بود اما متاسفانه به دلیل بروز مشکل در یکی از قطعات طراحی شده ( چایناهت ) برنامه مورد نظر از اواسط فروردین ماه آغاز گردید.

سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان با بیان اینکه در سال های اخیر مشکلات فنی در فرآیند PERED وجود داشته است ، گفت: به دلیل موارد مشابه طراحی ، طی سال های اخیر در فرآیند PERED بروز مشکلات فنی مشاهده شده بود ، که نسبت به رفع این مشکلات اقدام شده است.

سروش رحیمی عنوان کرد: در این زمینه موضوع درخواست تامین این تجهیز ، پیش از این به شرکت های سازنده ارائه شده بود که این نشان دهنده پیش بینی و عملکرد خوب تیم های فنی و مهندسی کارخانه بوده است. این کار و تشخص چنین مواردی با توجه به شرایط کارخانه بسیار دشوار است ، اما با توانمندی مجموعه در این زمینه عملکرد موفقی داشتیم.

سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان با بیان اینکه فرآیند PERED با وجود اینکه قدمت طولانی ندارد اما فرآیند مطلوبی است ، گفت: با وجود قدمت نه چندان طولانی این فرآیند ، اما مطلوب واقع شده است و ذکر این موارد دلیل بر ضعف داشتن فرآیند مذکور نمی باشد.

وی افزود: این فرآیند برای اولین بار در صنعت فولاد شادگان و چند طرح استانی دیگر اجرا شده است.

رحیمی با اشاره به اینکه فرآیند PERED بهینه سازی شده فرآیند های نظیر MIDREX می باشد ، عنوان کرد: رخ دادن موارد این چنینی در فعالیت این نوع تجهیزها در کارخانه دلیل بر ضعف کلی فرآیند مذکور نیست.

وی درخصوص آخرین روند تعمیرات سالیانه کارخانه ادامه داد: خوشبختانه روند تعمیرات سالیانه به خوبی درحال انجام است و با توجه به اینکه برنامه ریزی قبلی در این خصوص انجام شده است ، در کمترین زمان نسبت به استقرار تیم های عملیاتی و پیمانکاران تخصصی اقدام شد.

سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان بیان کرد: برنامه پیش بینی شده جهت تعمیرات سالیانه ۲۵ روز است که امیدوار هستیم با همت و تلاش کلیه همکاران و کارکنان زحمتکش ، طی بازه زمانی تعیین شده به مرحله بهره برداری برسیم.

رحیمی در این باره گفت: با توجه به اینکه برخی از فعالیت ها ممکن است ، تجربه اول تیم های کاری باشد ، در این بازه زمانی می تواند تا حدودی افزایش و یا حتی کاهش داده شود.

سرپرست مدیریت بهره برداری از روند اجرای تعمیرات سالیانه کارخانه گفت: تاکنون حدود ۶۰ درصد عملیات برنامه ریزی شده انجام شده است.

وی افزود: باید گفت که در حال حاضر اجرای برنامه جامع تعمیرات در شرکت صنعت فولاد شادگان در حال انجام است و این تعمیرات صرفا معطوف به بخش آسیب دیده نیست. در حال حاضر در بخش هایی از جمله سیستم های آبرسانی، پست های برق ، ریفرمر ، رکوپراتور و … در حال تعمیرات اساسی هستند.

سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان اظهار کرد: تعمیرات سالانه جز جدانشدنی پروسه تولید در کارخانجات مشابه و در بهبود عملکرد تجهیزات و روند تولید پایدار و مستمر و همچنین حائز اهمیت است.

رحیمی بیان کرد: قبل از شروع هرسال ، برنامه تولید به تصویب مدیریت ارشد سازمان می رسد و به همین منظور طی جلسات متعدد فنی ، برای سال ۱۴۰۲ تولید ” ۷۸۵ هزار تن آهن اسفنجی ” مصوب و در دستور کار قرار دارد و دلیل آن نیز لزوم انجام تعمیرات سالیانه می باشد.

سرپرست مدیریت بهره برداری شرکت صنعت فولاد شادگان در پایان خاطرنشان کرد: تولید محصول در طی سالیان گذشته در صنعت فولاد شادگان روند رو به رشدی داشته است و از ابتدای راه اندازی و بهره برداری در سال ۱۳۹۶ تا کنون هر ساله شاهد رشد تولید بوده ایم و خوشبختانه طی دو سال اخیر از مرز تولید و ظرفیت اسمی نیز عبور کرده ایم.

2

تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۷
شناسه مطلب : 49165
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی