اختصاصی چیلان:ایران و جهان در شش ماهه نخست سال ۲۰۲۳ چقدر فولاد تولید کردند؟ / تغییر رتبه ایران در تولید جهانی فولاد
داده‌های انجمن جهانی فولاد حاکی از رشد مثبت تولید فولاد ایران و رشد منفی تولید فولاد جهان در نیم‌سال نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

به  گزارش  چیلان ، انجمن جهانی فولاد گزارش تولید جهانی فولاد را در نیم‌سال نخست سال جاری میلادی منتشر کرده است. بنا بر داده‌های منتشر شده توسط این انجمن تولید فولاد ایران در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بوده است. این حجم از تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد رشد داشته است.

همچنین آمار گویای این است که هر چند ایران از سال ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۰۲۲ میلادی همواره دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان به شمار می‌آمده است، اما در سال نیم سال نخست سال جاری میلادی در جایگاه هشتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان قرار گرفته و برزیل و ترکیه به ترتیب رتبه‌های ۹ و ۱۰ را در اختیار دارند.

افزون بر اینها در نیم‌سال نخست امسال چین، هند، ژاپن، امریکا، روسیه، کره جنوبی و آلمان همچنان رتبه‌های یک تا هفت تولید جهانی فولاد را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر آمار انجمن جهانی فولاد در شش‌ماهه نخست سال ۲۰۲۳، ۹۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد در جهان تولید شد. حجم تولید جهانی در این مدت از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱/۱ کمتر بوده است.

تولید چین نیز در نیم‌سال اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱.۳ درصدی به ۵۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.

تولید فولاد هند و روسیه نیز همچون چین و ایران در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد مثبت داشت اما دیگر کشورهایی که در فهرست ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان قرار دارند، نیمه اول سال جاری میلادی را با کاهش تولید نسبت به نیمه اول پارسال این سال سپری کردند.

2

تاریخ انتشار : ۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۰
شناسه مطلب : 52188
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی