برگزاری کانون ارزیابی توسعه شایستگی در فولاد سنگان
با هدف شناسایی شایستگی‌ها و پتانسیل‌های موجود در کارکنان، دوره ارزیابی توسعه شایستگی، توسط کانون ارزیابان برگزار ‌‌می‌‌شود.

به گزارش  چیلان ، با هدف شناسایی شایستگی‌ها و پتانسیل‌های موجود در کارکنان، دوره ارزیابی توسعه شایستگی، توسط کانون ارزیابان برگزار ‌‌می‌‌شود.

الیاس جانباز، رئیس آموزش و توسعه منابع انسانی افزود : واحد آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی فولاد سنگان با هدف شناسایی شایستگی‌ها و فرصت‌ها، پتانسیل‌سنجی و استفاده از نتایج کاربردی آن در جهت نیازسنجی آموزشی و برنامه‌های توسعه‌ای کارکنان، به روش شبیه‌سازی، پتانسیل کارکنان را مورد ارزیابی قرار دهد.

وی در خصوص نحوه برگزاری این دوره افزود: برای انجام این مهم پس از بازنگری مدل شایستگی‌های عمو‌‌می‌ در سه سطح کارشناسی، سرپرستی و رهبری از طریق بهینه کاوی، مصاحبه ع‌می‌ق و در نظر گرفتن انتظارات سازمان جهت رسیدن به اهداف، برنامه‌ریزی لازم برای ارزیابی شایستگی و در ادامه مدیریت و توسعه مدل‌های شایستگی در سطوح تعریف شده، انجام ‌‌می‌‌شود.

رئیس آموزش و توسعه منابع انسانی با اشاره به فرآیند برگزاری این دوره ارزیابی گفت: کانون ارزیابی از تیرماه ۱۴۰۲ برای کلیه کارکنان سطوح کارشناسی به بالا (فولاد و پیمانکار) آغاز و پیش‌بینی ‌‌می‌گردد در مدت زمان پنج ماه این مهم انجام می‌شود. لازم به ذکر است، کانون ارزیابی روزانه پذیرای ۱۰ الی ۱۴ نفر از کارکنان بوده تا بر اساس مدل و از طریق ابزار‌های گوناگون کارکنان را مورد پایش و ارزیابی قرار دهند که در این راستا از ۷ ارزیاب بیرونی نیز به عنوان همکار استفاده می‌گردد.

در انتهای این ارزیابی، گزارش در سه سطح فردی، مدیریتی و سازمانی تدوین و برنامه توسعه فردی (IDP) برای ارزیابی شوندگان تدوین  و برنامه‌ریزی جهت اختصاص مربی برای پیگیری Follow Up برنامه‌های توسعه فردی به ترتیب اولویت صورت گرفته توسط واحد آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی، صورت خواهد پذیرفت.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۹
شناسه مطلب : 53231
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی