تولید محصولات ویژه در شرکت ورق خودرو چهار محال بختیاری در راستای خودکفایی در صنعت خودروسازی
شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با تلاش کارکنان،حمایت ها و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه موفق به توسعه تولید انواع محصولات ویژه و گالوانیزه خودرویی شد.

به گزارش  چیلان ، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با تلاش کارکنان،حمایت ها و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه موفق به توسعه تولید انواع محصولات ویژه و گالوانیزه خودرویی شد.

صنعت استراتژیک و راهبردی خودروسازی در کشور با تولید این ورق به سمت خودکفایی گام برداشته و از واردات این محصول بی نیاز شد.

رییس دفتر فنی شرکت ورق خودروچهارمحال و بختیاری گفت:پس از تولید موفقیت آمیز گریدهای Hct590x وspfc340 و ارسال این نوع محصولات به گروه خودروسازی سایپا و گروه صنعتی ایران خودرو ، شرکت ورق خودرو موفق شد گرید Dp600 و نیز گرید S350 (با جرم پوشش ۴۰۰و۴۵۰ گرم برمتر مربع )را تولید نماید.

مهدی محمدی با بیان اینکه ؛تولید محصول گالوانیزه باجرم پوشش بیش از ۳۵۰ گرم بر متر مربع برای نخستین بار در شرکت ورق خودرو انجام شده ، افزود: تولید گریدهای FB60وFB45 نیز پس از تولید فول هارد در شرکت فولاد مبارکه در مرحله امکان سنجی، سفارش گذاری وتست قرار دارد.

وی اظهار داشت: این مجموعه اقدامات و تلاش ها در راستای تحقق اهداف مدون و استراتژی بلندمدت این شرکت صورت گرفته و افزایش تعامل مثبت و هم افزایی جهت برطرف نمودن تمامی نیازهای صنعت خودروسازی کشور به محصولات گالوانیزه در سرلوحه فعالیت های این شرکت قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: گریدهای اخیر به دلیل خواص مکانیکی بالا و وزن سبک تر نسبت به گریدهای مشابه موجب تقویت شاسی و ستون ها و کاهش وزن خودرو می شود.

گفتنی است شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری تنها تولید کننده محصولات گالوانیزه ویژه استفاده در صنعت خودروسازی کشور است که زیر مجموعه گروه صنعتی فولاد مبارکه می باشد.

photo ۲۰۲۳ ۱۰ ۱۹ ۱۹ ۵۹ ۰۹

2

تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۰
شناسه مطلب : 55536
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی