۳ راهبرد داده محور برای بهبود لجستیک فولاد
در دنیای پویا و پیشرفته امروز، بهینه‌سازی عملکرد در صنعت لجستیک فولاد بر اساس داده‌ها امری حیاتی و برجسته است. از آنجایی که هر تصمیمی از اهمیت بسزایی برخوردار است، جمع‌آوری و استفاده درست از داده‌ها نقطه کلیدی است.

به گزارش  چیلان ، در دنیای پویا و پیشرفته امروز، بهینه‌سازی عملکرد در صنعت لجستیک فولاد بر اساس داده‌ها امری حیاتی و برجسته است. از آنجایی که هر تصمیمی از اهمیت بسزایی برخوردار است، جمع‌آوری و استفاده درست از داده‌ها نقطه کلیدی است. در این مقاله، ما به شما سه راهبرد بی‌نظیر را ارائه می‌دهیم که با استفاده از داده‌ها، می‌توانند لجستیک فولاد را به یک سطح جدید ارتقاء دهند.

بهینه سازی مسیر حمل و نقل فولاد

داده‌ها می‌توانند برای بهینه‌سازی مسیرهای حمل‌ونقل استفاده شوند. این امر می‌تواند به شرکت‌های فولادی کمک کند تا زمان و هزینه حمل‌ونقل را کاهش دهند.

به عنوان مثال، یک شرکت فولادی می‌تواند از داده‌های موقعیت کامیون‌های خود برای شناسایی مسیرهای کوتاه‌تر و کارآمدتر استفاده کند. این اطلاعات همچنین می‌تواند برای تعیین بهترین زمان برای حمل‌ونقل استفاده شود تا از ترافیک و تاخیر جلوگیری شود.

بهبود مدیریت موجودی فولاد

داده‌ها می‌توانند برای بهبود مدیریت موجودی استفاده شوند. این امر می‌تواند به شرکت‌های فولادی کمک کند تا از موجودی خود به طور موثرتر استفاده کنند و از هدر رفتن مواد جلوگیری کنند.

به عنوان مثال، یک شرکت فولادی می‌تواند از داده‌های فروش و موجودی خود برای شناسایی محصولاتی که به سرعت در حال فروش هستند و محصولاتی که به کندی در حال فروش هستند استفاده کند. این اطلاعات می‌تواند برای تعیین اینکه چه محصولاتی باید تولید یا خریداری شوند استفاده شود.

بهبود مدیریت فضای انبار فولاد

داده‌ها می‌توانند یک فضای تصمیم گیری بهتر به مدیران لجستیک فولادی دهد تا فضای انبارها را برای بارهای روزانه مدیریت کنند. این موضوع باعث می‌شود با یک فضای انبار کوچک بارهای زیادی را مدیریت کرد.

به عنوان مثال، یک شرکت فولادی اگر این داده را داشته باشد که در طول روز و هفته چه مقدار بار، با چه حجم و وزنی قرار است وارد کارخانه شود می‌تواند قبل از ورود بار، بهترین فضای انبار را برای آن در نظر بگیرد. به وسیله داده با کمترین فضا و مدیریت زمان می توانید کارایی یک انبار ۱۰۰۰ متری را به کارایی یک انبار ۵۰۰۰ متری برسانید.

مدیریت لجستیک داده محور با پی بار

مهمترین موضوع در گرفتن تصمیمات داده محور این است که باید داده‌ها به درستی جمع آوری شده باشند وگرنه هر تصمیمی قطعا با اشتباه همراه خواهد بود.

برایتان یک خبر خوب داریم و آن اینکه شما می توانید با استفاده از نرم افزار پی بار تمام داده‌های لجستیک و حتی مالی خود را در یک داشبورد به صورت آنلاین داشته باشید تا بتوانید بهبود مدیریت موجودی و بهبود مدیریت فضای انبار را در کارخانه داشته باشید.

photo ۲۰۲۳ ۱۱ ۱۱ ۱۳ ۱۰ ۰۶

در ضمن این فقط بخش کوچکی از قابلیت پی بار است. علاوه بر این، پی بار با اتصال به سیستم بانک تجارت، پرداخت کرایه بار شما را به صورت آنی و آنلاین انجام میدهد.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲
شناسه مطلب : 56291
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی