محمدیاسر طیب‌ نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه قیمت های صادراتی فولاد مبارکه متاثر از قیمت جهانی و قیمت‌های داخلی حاصل رقابت در بورس کالاست
محمدیاسر طیب‌ نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه بیست و ششمین همایش شرکت‌های برتر ایران پیرامون رتبه این شرکت از نظر شاخص فروش گفت:در شرکت فولاد مبارکه طی یک سال گذشته افزایش تولید را شاهد بوده ایم و قیمت‌های صادراتی فولاد مبارکه متاثر از قیمت های جهانی و قیمت های داخلی حاصل رقابت در بورس کالا و دستورالعمل های جاری در کشور است .

به گزارش  چیلان ، محمدیاسر طیب‌ نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه بیست و ششمین همایش شرکت‌های برتر ایران پیرامون رتبه این شرکت از نظر شاخص فروش گفت:در شرکت فولاد مبارکه طی یک سال گذشته افزایش تولید را شاهد بوده ایم و قیمت‌های صادراتی فولاد مبارکه متاثر از قیمت های جهانی و قیمت های داخلی حاصل رقابت در بورس کالا و دستورالعمل های جاری در کشور است .

وی گفت: شرکت فولاد مبارکه طی این سال‌ها همواره به لحاظ شاخص‌های فروش، صادرات، نیروی انسانی و… جز رتبه‌های نخست شرکت‌های برتر ایران قرار داشته است؛ اما باید درنظر داشت شاخص بهره وری و ارزش افزوده اهمیت بالایی در این ارزیابی دارد و در شرایط کنونی باید در کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه در حوزه ارزش افزوده سال گذشته رتبه نخست به دست آورد و در سال جاری با فاصله کمی توانست رتبه دوم را از آن خود کند و این موضوعی است که نقش اصلی مجموعه‌هایی مثل فولاد مبارکه را به عنوان پیشرانان توسعه و اقتصاد ملی نشان می‌دهد.

طیب نیا گفت: به یاوری خداوند مواد معدنی در کشور ما وجود دارد و با توجه به ذخایر معدنی از واردات این مواد اولیه بی‌نیاز هستیم. مجموعه فولاد مبارکه از طریق استخراج ماده معدنی و سنگ آهن در داخل کشور و استفاده از آن‌ها در پروسه تولید یعنی از سنگ تا رنگ، توانسته است محصولاتی با ارزش افزوده حداقل ۲۰۰ برابری ایجاد کند یا به سمت محصولات دیگری مانند ورق استیل برود که تولید آن هزار برابر نسبت به مواد اولیه ارزش افزوده دارد.

وی بیان کرد: شرکت فولاد مبارکه نه تنها در تولید، صادرات و ایجاد ارزش افزوده در محصولات خود موفق عمل کرده است؛ بلکه محصولات این شرکت در زنجیره‌های بعدی نیز ارزش آفرینی می‌کند. در واقع محصولات نهایی فولاد مبارکه، ابتدای فرآیند تولیدات در زنجیره‌های بعدی دیگر مجموعه‌های صنعتی کشور مانند لوازم خانگی، خودرو، ساختمان، لوله و پروفیل و… قرار می‌گیرد و باعث ارزش افزوده بیشتر در کشور می‌شود.

وی اظهار کرد:  ارزش افزوده تولیدات نهایی فولاد مبارکه ۲۰۰ تا هزار برابر ارزش افزوده ایجاد می‌کند ولی اگر ارزش افزوده این محصولات را در زنجیره‌های بعدی دنبال کنیم به این نتیجه می‌رسیم که سنگ آهن به واسطه محصولات فولاد مبارکه و تولیدات زنجیرهای بعدی، چندین هزار برابر ارزش افزوده پیدا کرده است.

شایان ذکر است بیست و ششمین همایش شرکت‌های برتر ایران در اولین روز بهمن ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما و با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، عباس علی آبادی وزیر صمت، جمعی دیگر از مسئولان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی برتر کشور برپا شد و شرکت فولاد مبارکه توانست رتبه اول از نظر شاخص فروش در گروه فلزات آهنی، رتبه دوم در شاخص ارزش افزوده، سودآوری و ارزش بازار، رتبه هشتم در شاخص فروش و رتبه سوم در اشتغال‌زایی را به خود اختصاص دهد.

نیا

2

تاریخ انتشار : ۳ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۴
شناسه مطلب : 58315
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی