فوری و مهمسقوط صادرات فولاد ایران/ کاهش شدید ۷۶ درصدی صادرات فولادسازان
به گزارش چیلان و بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، حجم صادرات ۱۰ صادرکننده برتر فولاد ایران در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷۶ درصدی داشته و از ۳۶۸ هزار تن به ۷۶ هزار تن رسیده است!

به گزارش  چیلان  و بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، حجم صادرات ۱۰ صادرکننده برتر فولاد ایران در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷۶ درصدی داشته و از ۳۶۸ هزار تن به ۷۶ هزار تن رسیده است!

الزام فولادسازان به عرضه ۱۰۰٪ ارز صادراتی خود در سامانه نیما را از مهم‌ترین علل این سقوط می توان دانست. وضع عوارض صادراتی و لغو معافیت مالیاتی صادرات نیز از ترمزهای دیگر صادرات فولاد کشور است.

بر اساس اطلاعات کتاب سال فولاد ایران، شرکت های فولاد مبارکه اصفهان(فولاد)، ذوب آهن اصفهان(ذوب)، فولاد خوزستان(فخوز)، فولاد هرمزگان(هرمز)، فولاد کاوه جنوب کیش(کاوه)، فولاد آلیاژی پاسارگاد، فولاد زرند ایرانیان، فولاد کویر(کویر)، آهن و فولاد ارفع ( ارفع)، معدنی و صنعتی چادرملو(کچاد)، ۱۰ صادرکننده برتر فولاد ایران در سال ۱۴۰۲ بوده اند که بیش از ۵۳ درصد حجم صادرات فولاد کشور را به خود اختصاص داده اند.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۸
شناسه مطلب : 60729
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی