افتتاح خطوط پروفیل سبک استحکام بالا در گروه فولادیار کوروش/ تولید محصولات سبز با کربن کمتر و تکنولوژی اروپایی
خطوط تولید پروفیل‌های فولادی HSS گروه فولادیار کوروش با ظرفیت تولید 260,000 تن در سال در دهه تولید و تجارت روز سوم تیرماه 1403،افتتاح شد.

به گزارش  چیلان ، خطوط تولید پروفیل‌های فولادی HSS گروه فولادیار کوروش با ظرفیت تولید ۲۶۰,۰۰۰ تن در سال در دهه تولید و تجارت روز سوم تیرماه ۱۴۰۳، همزمان با بهره برداری از چندین طرح بزرگ صنعتی در سطح کشور از سوی دکتر مخبر، سرپرست محترم ریاست جمهوری و  دکتر علی آبادی وزیر صمت به صورت ویدیو کنفرانس وبصورت حضوری با حضور علیرضا فخاری، استاندار محترم استان تهران،  دکتر فرهیدزاده، معاونت محترم وزیر صمت و ریاست سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دکتر باب‌الحوائجی، معاونت محترم استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری،  مهندس محمود سیجانی، مدیرکل محترم صنعت، معدن و تجارت استان تهران،  دکتر حسین گراوند، بخشدار محترم کهریزک شهرستان ری، دکتر علی کلهر، شهردار محترم کهریزک و سایر مسئولین، افتتاح گردید.

در این مراسم، پس از ارائه توضیحات کامل طرح توسط  فرهیدزاده،  مهندس آرش مرعشی، مدیرعامل گروه فولادیار کوروش نیز افزود: “محصولات ما در راستای تولید محصولات سبز، حرکت به سوی سبک‌سازی سازه‌های فولادی و تولید کربن کم‌تر با هدف کمک به محیط زیست با تکنولوژی روز دنیا قرار دارد. “

خطوط تولید پروفیل گروه فولادیار کوروش با قابلیت تولید در ۲۰۲ سطح مقطع متفاوت مربع و مستطیلی از ورق‌های سیاه، روغنی(سرد) و گالوانیزه با زاویه سفارشی با تکیه‌بر دانش فنی سازمان و به‌ کارگیری به روزترین ماشین‌آلات و تکنولوژی روز کشور ایتالیا امکان تولید پروفیل‌‌‌های سبک‌تر با استحکام بیشتر نسبت به نوع سنتی را دارد.

گروه فولادیار کوروش به واسطه تکنولوژی تولید مدرن با مصرف مواد اولیه کمتر در نتیجه تولید پروفیل‌های سبک‌تر مورد استفاده در صنایع پایین دستی و سازه‌های فولادی، باعث کاهش تولید کربن کمتر در زنجیره تولید محصولات فولادی در کشور شده است. تولیدات این شرکت به عنوان فولاد سبز ( دوست‌دار محیط زیست ) شناخته می‌شود که ضمن حفظ محیط زیست باعث افزایش بهره‌وری و حفظ سرمایه در پروژه‌های ساختمانی و سایر صنایع مصرف‌کننده پروفیل می‌گردد.

همچنین گروه فولادیار کوروش نقش موثری در انتقال تکنولوژی روز دنیا در تولید محصولات فولادی بواسطه خرید خطوط تولید از کشور ایتالیا ایفا کرده است که می‌تواند برای کشور علاوه بر ارز آوری کمک به توسعه و پیشرفت در این زمینه شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۰
شناسه مطلب : 61213
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی