در نشست هم اندیشی تولیدکنندگان شمش مطرح شد:افزایش قیمت شمش، ناشی از گرانی نهاده های تولید است
در بیست و دومین جلسه رسته ذوب و ریخته گری مسائل روز حوزه فولاد توسط حاضرین در جلسه مطرح شد و موضوع افزایش قیمت ها و همچنین اعتراضات نوردکاران مورد بررسی قرار گرفت.

بهادر احرامیان عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مصاحبه با  چیلان  به موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت شمش که در بازار مشاهده می شود ناشی از افزایش قیمت های جهانی و افزایش قیمت برخی نهاده های تولید نظیر الکترود گرافیتی بوده است.

وی تاکید کرد: الکترود گرافیتی از ۲ هزار دلار به سقف ۱۳ هزار دلار در هر تن افزایش یافته است. بنابراین افزایش قیمت شمش در بازار تنها یک تعدیل جزئی قیمت ها بوده و تنها انعکاس افزایش قیمت نهاده های تولید فولاد بوده است.

احرامیان تصریح کرد: به هیچ عنوان این افزایش قیمت را نمی توان گرانی در حوزه فولاد عنوان کرد.

وی به انعکاس خبر صبح امروز رسته نوردکاران نیز اشاره ای داشت و گفت: جمع بندی اعضای رسته ذوب این است که شاید دلایل افزایش قیمت شمش نیاز به شفاف سازی دارد و باید جلسه مشترکی با اعضای رسته نورد تشکیل شود تا علل این افزایش قیمت را برای آنان تشریح کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ادامه داد: به اعتقاد من و البته تولیدکنندگان شمش، مسائلی که باعث این افزایش قیمت شده قابل توجیه است و بدون دلیل نبوده و تنها نیاز به شفاف سازی دارد. بنابراین راه حل هایی که نوردکاران برای حل مشکل مطرح می کنند، صرفا از جانب آنان بوده و با یک جلسه هم فکری بین دو رسته می توان راهکار بهتری برای بهبود وضعیت موجود ایجاد کرد. در این راستا قرار است پیش از اینکه جلسه ای با نهادهای مختلف نظیر وزارت صمت برگزار گردد، جلسه مشترکی با یکدیگر داشته باشیم و درخصوص راه حل های موجود برای تامین شمش مورد نیاز نوردکاران صحبت کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۹
شناسه مطلب : 13464
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.