گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش قیمت شمش فولادی و سنگ آهن + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۱۲.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۷.۵ دلاری یا ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته تغییری نداشت و ۷۱۰ دلار به ازای هر تن بود.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۲۰ مرداد، کاهش ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفته گذشته شاهد کاهش قیمت شمش فولادی در بازارهای جهانی بودیم و قیمت شمش فولادی صادراتی CIS به ۶۲۰ دلار به ازای هر تن رسید. همچنین قیمت سنگ آهن در هفته گذشته افت سنگینی را تجربه کرد و قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد وارداتی چین، کاهش هفتگی ۱۳.۳ درصدی را تجربه کرد. قیمت شمش فولادی صادراتی ایران نیز همگام با این تحولات جهانی که از تلاش چین برای کاهش تولید فولاد و کاهش قیمت سنگ آهن تأثیر می‌پذیرد، کاهش یافت.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 17

2

تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
شناسه مطلب : 37402
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی
تازه ترین عناوین