پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
27 October 2021
شورای عالی معادن جلوی صادرات سنگ خام را بگیرد
مشکل اصلی مجموعه هایی نظیر گل گهر کمبود سنگ است که امیدواریم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای عالی معادن در سایر مناطق کشور نیز اکتشاف داشته باشیم.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: از شورای عالی معادن درخواست دارم که جلوی صادرات سنگ خام در کشور گرفته شود چرا که با صادرات سنگ خام در کشور با مشکل مواجه خواهیم شد.

ناصر تقی‌زاده در نشست شورای عالی معادن به میزبانی شرکت گل‌گهر با بیان اینکه در سه سال گذشته شاهد افزایش تولید در مجموعه گل‌گهر بودیم، گفت: به لطف تلاش و کوشش همکارانم در مجموعه گل‌گهر توانستیم از ۱۳ میلیون تولید در سال ٩٣  به ۲۵ میلیون تولید  تا اخر امسال برسیم و امیدواریم که طرح‌های فولادی نیز که در دستور کار داریم تا پایان سال مورد افتتاح قرار گیرند و برخی از قسمت‌های نیروگاه نیز که در حال تکمیل می‌باشند به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت گل‌گهر افزود: مشکل اصلی مجموعه ما کمبود سنگ است که امیدواریم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای عالی معادن در سایر مناطق کشور نیز اکتشاف داشته باشیم.

وی از سرمایه‌گذاری گل‌گهر در پروژه انتقال آب خلیج فارس خبر داد و گفت: در کنار این طرح، در سایر طرح‌ها نیز شامل: نیروگاه سیکل ترکیبی، خط ۵، ۶ و ۷ کنسانتره ، خط ۳ کنسانتره. گهرزمین، ذوب شماره ۲ جهان فولاد و … سرمایه‌گذاری کردیم و تمامی پروژه‌های در دست اقدام ما در حال حاضر فعال هستند.

در نشست شورای عالی معادن، جعفر سرقینی، معاون معدنی وزیر صنعت و معدن و تجارت نیز ضمن بیان اینکه گل‌گهر مجموعه‌ای است که تمام زنجیره فولاد در آن ایجاد شده و گفت: از معدن تا فولاد را در این مجموعه دارا هستیم و می‌توان گفت نقش گل‌گهر در زنجیره فولاد کشور نقش بی‌بدیلی است.

وی اظهار داشت: با توجه به شناختی که از مجموعه مدیریتی گل‌گهر دارم مطمئن هستم که در آینده شاهد افزایش تولید در این مجموعه خواهیم بود و همین که توانستند معضل خام فروشی را درک کنند و از آن به عنوان یک مشکل اساسی یاد می‌کنند بسیار جای امیدواری و خرسندی دارد.

سرقینی افزود: درصدد این هستیم که تمامی اکتشافات منطقه گل‌گهر توسط خود شرکت گل‌گهر انجام شود و اقدامات اولیه برای این مهم صورت گرفته است.

گفتنی است اعضای شورای عالی معادن کشور متشکل از معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس خانه معدن کشور، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران رییس کمیته معدن مجلس و جمعی از مسوولین به همراه نماینده مردم سیرجان در مجلس، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سفر خود به سیرجان از قسمت‌های مختلف مجتمع گل‌گهر از جمله کارخانه توسعه آهن و فولاد، معادن شماره ١، ٢ ، ٣  و ۵ گل‌گهر، کارخانه گندله‌سازی شماره ۲ گل گهر  بازدید نمودند و از نزدیک در جریان مراحل کاری و اقدامات انجام شده در این مجموعه قرار گرفتند.

پس از بازدیدهای انجام شده اعضا شورای عالی معادن کشور به اتفاق  مدیر عامل معاونین و جمعی از مدیران شرکت گل‌گهر و مسئولین استان و شهرستان در جلسه شورای معادن  که در محل سالن کنفرانس شرکت گل‌گهر برگزار گردید حضور پیدا کردند.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
منبع : خبرگزاری برنا
شناسه مطلب : 15706
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای