گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ صادرکنندگان ایرانی فعلا دست نگه داشته‌اند (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۲ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش قیمت ۴ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۷۵۵ دلار به ازای هر تن بود که افزایش قیمت ۵ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن افزایش ۰.۷ درصدی را تجربه کرد و اسلب در قیمت ۷۴۰ تا ۷۷۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۹۵ تا ۶۰۹ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۹ تیر، کاهش ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

در چند هفته اخیر، روند قیمت شمش فولادی در بازارهای صادراتی نزولی بوده است و بسیاری از صادرکنندگان ایرانی برای دستیابی به قیمت‌های بالاتر دست نگه داشته‌اند و مزایده‌های خود را نهایی نکرده‌اند. یکی از فولادسازان ایرانی به  چیلان  خبر داد که شرکت‌های ایرانی قیمت‌های بالاتری را برای شمش صادراتی هدف‌گذاری کرده‌اند و منتظرند تا خریداران قیمت‌های بالاتری را در مزایده‌ها پیشنهاد دهند.

متال بولتن گزارش داده که فولاد خوزستان، ۷۰ هزار تن اسلب صادراتی خود را در هفته گذشته با قیمت ۷۴۰ دلار به ازای هر تن به مشتریانی در جنوب شرق آسیا و چین فروخته است.

مدتی است که بازار فولاد از اوج قیمت‌ها که در ماه می تجربه شد، عقب‌نشینی کرده و در فاز اصلاحی به سر می‌برد. به دلیل کمبود برق و با دستور وزارت نیرو، شرکت‌های فولادی ایران فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌اند و انتظار می‌رود در ماه جاری تولید فولاد ایران کاهش یابد.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 11

2

تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴
شناسه مطلب : 36793
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی