گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران برای سومین هفته متوالی + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۶ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش قیمت ۱۲.۵ دلاری یا ۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۷۳۰ دلار به ازای هر تن بود که کاهش قیمت ۲۴ دلاری یا ۳.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۳.۱ درصدی را تجربه کرد و اسلب در قیمت ۷۳۰ تا ۷۷۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۰۰ تا ۶۱۲ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۲ تیر، کاهش ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفته گذشته برای سومین هفته متوالی به دلیل کاهش تقاضای مشتریان عمده شمش فولادی ایران در آسیا و خاورمیانه، قیمت بیلت صادراتی ایران کاهش یافت. به دلیل افت قیمت‌ها، برخی فولادسازان ایرانی مزایده‌های خود را متوقف کرده‌اند و مترصد این هستند که در قیمت‌ها بالاتر محموله‌های خود را بفروشند. فولادسازان ایرانی قیمت‌های ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلاری را برای صادرات شمش هدف‌گذاری کرده‌اند.

در هفته گذشته در مجموع قیمت‌ شمش در مناطق مختلف نزولی بوده و قیمت فوب شمش صادراتی CIS به ۶۲۵ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 10

 

2

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳
شناسه مطلب : 36624
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی