گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ بازار فولاد زیر سایه فشارهای دولت چین و موج جدید همه‌گیری کرونا
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، رشد ۵ دلاری یا ۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته با کاهش ۲۲.۵ دلاری یا ۳.۱ درصدی به ۷۱۰ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۳.۱ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۱۵ تا ۶۲۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۱۳ مرداد، افزایش ۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت اسلب صادراتی ایران برای دومین هفته گذشته کاهش یافت که دلیل آن کاهش تقاضا برای فولاد میانی و محصولات فولادی در شرق و جنوب شرق آسیا به دلیل موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا است. در جنوب شرق آسیا، برخی کشورها برای مهار کرونا محدودیت‌های قرنطینه اعمال کرده‌اند. دولت چین نیز همچنان مهار قیمت‌های فولاد و سنگ آهن را دنبال می‌کند که این عامل باعث شده تا قیمت فولاد نسبت به سقف آن در اردیبهشت سال جاری، عقب‌نشینی کند.

در مرداد ماه مشکل محدودیت مصرف برق توسط فولادسازان ایرانی همچنان ادامه دارد و این امر صادرات فولاد ایران را به شدت کاهش داده است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 16

 

2

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸
شناسه مطلب : 37337
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی