در مجمع صاحبان سهام فولاد خراسان مطرح شد:رشد تولید دربخش های مختلف فولاد خراسان/ واحد کنسانتره سازی تا سال ۹۸ افتتاح می شود
مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه شرکت فولاد خراسان «سهامی عام» برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1396 با حضور 97.07 درصد صاحبان سهام حقیقی، حقوقی و نمایندگان قانونی آنان دیروز (24 اردیبهشت ماه) در مشهد برگزار شد.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، در مجمع عمومی فولاد خراسان مبلغ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال توزیع سود سهام که به ازای هر سهم ۱۸۵ ریال می باشد از سود قابل تقسیم میان سهامداران مصوب شد.

همچنین در اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت، هیئت رئیسه مجمع عمومی عادی شرکت به ریاست دکتر میرعباسی، ناظران آقایان علی اکبری از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و آقای رئیس جعفری از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد ایران و منشی جلسه مهندس احمدی تشکیل گردید.

این گزارش حاکی است در ادامه سید حسین احمدی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پس از انتخاب هیئت رئیسه مجمع، گزارش مبسوطی از عملکرد هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام درباره فعالیت شرکت در سال مالی ۹۶، ارائه و اظهار داشت: گزارش تهیه شده با محورهای طرح های توسعه، تحلیل مواد اولیه،روند تولید و بازاریابی و فروش، مالی و اقتصادی و نظام های مدیریتی به سمع حاضرین می رسد.

مدیرعامل فولاد خراسان تصریح کرد: در سالی که گذشت در مجموعه فولاد خراسان ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به ثمر رسید که شامل فولادسازی شماره ۲ با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان و کارخانه گندله سازی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان که تست سرد آن در سال گذشته انجام شد و در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور رئیس جمهور افتتاح گردید که با این افتتاح، زنجیره تولید در فولاد خراسان تکمیل و باعث ایجاد توازن و رسیدن صرفه در مقایسه اقتصادی و تکمیل زنجیره تولید از کارخانه نورد تا گندله سازی شد.

احمدی یکی از دستاوردهای سال گذشته را گشایش L/C پروژه کنسانتره نام برد و گفت امیدواریم با توجه به موضوع برجام و تحریم ها، موانع نهایی این گشایش طی شود و تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد.

مدیر عامل فولاد خراسان در ادامه با اشاره به رشد ۱۷ درصدی در تامین گندله و همچنین رشد ۲۲ درصدی در تولید فولادسازی گفت: در موجودی محصول ۹۷ درصد کاهش داشتیم که این خود می تواند شاخص ارزشمندی برای ما باشد زیرا سیاست های اتخاذ شده در کمیته فروش و جلسات هیئت مدیره منجر به فروش محصولات در بازار گردید.

وی از افزایش ۱۸ درصدی تولید آهن اسفنجی در سال گذشته خبر داد و افزود: در تولید میلگرد نیز کاهش نسبتا کمی در تولید داشته ایم و علت آن تولید محصول ریز بار با توجه به درخواست بازار بوده است و همچنین در فروش محصولات ۲۷ درصد رشد دربرداشته است که ۶۳۹ هزارتن محصول بفروش رسیده است و در مقابل ۵۳۰ هراز تن تولید داشته ایم و در فروش شمش ۱۹۷ درصد رشد حاصل گردیده است.

احمدی با بیان اینکه در گردش مواد و محصول ما بیش از یک میلیون تن نسبت به سال گذشته ارتقا داشته ایم افزود: این یک دستاورد ملی، منطقه ای و عمومی است با توجه به شاخص های مالی نشانگر سود بیشتر شرکت است و به معنای این است که در واقع ۱ میلیون تن محصول و کالا بیشتر جا به جا شده است و به دنبال آن ایجاد اشتغال دارد و این رشد در خروج و ورود کالا عمدتا به صورت ریلی و جاده ای بوده است.

مدیر عامل فولاد خراسان از دیگر دستاوردهای مهم سال گذشته اشاره به تسویه وام ۴۲ میلیون یورویی شرکت ایمپادکو کرد و گفت : ۹ درصد از تحقق بودجه جلو تر هستیم که امیدوارم در سال آینده شتاب بیشتری نیز بگیرد.

ایشان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸۰۰ میلیارد تومان فروش داشته ایم و درآمدهای مالیاتی ۳ برابر شده است گفت:مجموعه فولاد خراسان با توجه به ایجاد طرح های توسعه ، تقسیم سود برای سهامداران و همچنین در حال تکمیل زنجیره تولید خود در محل سنگ آهن خواف می باشد در حال حاضر به مرحله ای رسیده است که ۱۰ درصد درآمد مالیاتی استان خراسان رضوی را پوشش می دهد و همچنین در سال ۶۰۰ میلیارد تومان سرریزهای توسعه ای برای منطقه در بردارد.

مدیرعامل فولاد خراسان درباره اهمیت ذی نفعان، خصوصا سهامداران گفت: به عنوان صاحبان شرکت حداکثر تلاش را در راستای تحقق سود پیش بینی شده انجام داده است و همواره منافع سهامداران در نظرگرفته شده است.

احمدی از دیگر افتخارات و دستاوردهای سال گذشته اشاره به استخدام ۱۰۴ نفر برای کارخانه گندله سازی،افتتاح مرکز آموزش بین کارگاهی با مشارکت سازمان فنی حرفه ای، ورود اولین قطار حامل کنسانتره از محل سنگ آهن خواف به محل انبار مجتمع در سایت صنعتی که با این اقدام هزینه های حمل ریلی نسبت به جاده ای به نصف کاهش می یابد و همچنین واحد نمونه در زمینه صادرات و صنعتی و در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت، کمک در اسکان زلزله زدگان غرب کشور انجام شد.

در ادامه این مجمع، معاون مالی و اقتصادی شرکت هدف از افزایش سرمایه در مجمع فوق العاده را اصلاح ساختار مالی ذکر نمود و افزود: افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته سرمایه ای ، مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران می باشد.

مجید شکرانی سرمایه فعلی شرکت را ۸ هزار میلیارد ریال نام برد که با افزایش سرمایه به ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید: در این مجمع صورت های مالی برای سال مالی منتهی به ۱۹/۱۲/۱۳۹۶ به تصویب رسید و همچنین موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، موسسه صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد، شرکت ارزش آفرینان صبا و شرکت سرمایه گذاری ارشک به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت برای دو سال انتخاب و موسسه حسابرسی «آزمون پرداز ایران مشهود» به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی «دایا رهیافت» به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی منتهی به ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ تعیین گردیدند.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
شناسه مطلب : 17995
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.