جوابيه فولاد صنعت بناب به یک خبر:کارگران مشغول کارند!/ هدفگذاری ۱.۳ میلیون محصول فولادی در سال جاری/ برنامه برای تعدیل نیرو نداریم
در پی انتشار خبری از خبرگزاری تسنیم و انتشار آن در فضای مجازی با تیتر " ادامه فعاليت مجتمع فولاد صنعت بناب در هاله اي از ابهام " و "بحران در فولاد بناب" روابط عمومی این شرکت واکنش نشان داده و تکذیبیه ای در این خصوص در اختیار چیلان قرار داده است.

به گزارش  چیلان ، روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب مطالب منتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم با عنوان” ادامه فعالیت مجتمع فولاد صنعت بناب در هاله ای از ابهام ” را نادرست خوانده  و در این زمینه جوابیه صادر کرد.

روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب با عنوان اینکه این مجتمع مشغول فعالیت بوده و  برای سال ۱۳۹۷ تولید یک میلیون ۳۰۰ هزارتن محصول را هدفگذاری کرده است مطالب مندرج در گزارش خبرگزاری تسنیم را حاوی اطلاعات نادرست و ناقص خواند.

آغاز به کار این مجتمع در سال ۱۳۸۳ با دو خط نورد شاهین بناب بوده است و مطلب عنوان شده در خصوص واحد ذوب کوره قوس صحیح نبوده و تصحیح می شود که واحد ذوب کوره قوس در سال ۱۳۹۱  راه اندازی و در سال ۱۳۹۳ بصورت رسمی توسط وزیر صنعت و معدن افتتاح گردیده است.

الحاق گسترش فولاد شهریار که برای اوج فعالیت این مجتمع عنوان گردیده صحیح نبوده و تاکید می شود که گسترش فولاد شهریار همچنان پروژه بوده و راه اندازی نشده است.

در خصوص تعدیل نیرو در سال های ۱۳۹۳ تا ۹۵ نیز تعدیل نیرو به میزان ۲۰۰۰ نفر کاملا اشتباه بوده و در آن زمان کل پرسنل این مجتمع حدود ۱۹۵۰ نفر بوده که در سال ۹۵ حدود ۷۵۰ نفر تعدیل شده است.

در خصوص خبرهایی از اخراج نیروهای این مجتمع نیز شایان ذکر است که هیچ نیرویی از طرف شرکت اخراج نگردیده و برنامه ای برای تعدیل نیرو نیز وجود ندارد و نیروی های تعدیلی منتسب، مربوط به پیمانکار می باشند.

بدهی های عنوان شده نیز مربوط به تسهیلات بانکی همزمان با سال های تاسیس و راه اندازی کارخانه بوده است که در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی این مجتمع می باشد.

در پایان تاکید می گردد که این مجتمع در حال حاضر بصورت فعال در واحد های ذوب و نورد برنامه ریزی برای رسیدن به هدفگذاری تولید بیش از یک میلیون و سیصد هزار تن در سال ۱۳۹۷ را در دستور کار دارد و وعده مدیران این مجتمع در سال ۹۶ مبنی بر تولید ۶۰۰ هزارتن محقق شده، حدود ۲۰۰ نفر نیز مشغول به کار گردیده اند و در زمینه صادرات نیز مذاکراتی را با کشورهای همسایه انجام داده است که به زودی با رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده،‌صدور محصول به این کشورها در سالجاری را آغاز خواهد کرد .

2

تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
شناسه مطلب : 18080
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.