صنعت فولاد آمادگی رشد را دارد
در حال حاضر صنعت فولاد این آمادگی را دارد تا خود را رشد دهد و چون در زمینه تولید ورق، تیرآهن و میلگرد صادر کننده هستیم قادریم حتی به کشورهای اروپایی صادر کنیم.

حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد تولیدکنندگان فولاد در برجام و بعد از برجام، اظهار داشت: تولید کنندگان فولاد به سراغ برخی شرکت‌ اروپایی به منظور همکاری رفتند و مباحثی نیز در خصوص همکاری در زمینه نوسازی و تولید تجهیزات فولادسازی و تحقیق و توسعه مطرح شد و مواردی از این مباحث منجر به امضا تفاهم‌نامه شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: از دوران قبل از برجام و اعمال تحریم‌ها تجربه خوبی داریم، در صنعت فولاد به شرایطی رسیده‌ایم که می‌توانیم اکثر تجهیزات آن را در داخل کشور تولید کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم، صنعت فولاد به دلیل وجود معادن، انرژی و نیروی انسانی در کشور یک مزیت نسبی است و اولویت دارد، ادامه داد: در بخش‌هایی که فناوری ما هنوز نیاز به بروزرسانی دارد و باید از فناوری بیرون استفاده نماییم، لازم است تا از مسیرهایی که می‌توانیم نیازها را وارد کنیم، نباید دست روی دست بگذاریم که نتیجه برجام جدید و شرایط چگونه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه باید فناوری‌هایی که لازم داریم را از مسیرهای مختلف وارد کنیم و نباید به امید اقدامات شرکت‌های اروپایی بنشینیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت فولاد این آمادگی را دارد تا خود را رشد دهد، درحال حاضر در زمینه تولید ورق، تیرآهن و میلگرد صادر کننده هستیم و حتی به کشورهای اروپایی صادر می‌کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
شناسه مطلب : 18365
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.