مدیر عامل فولاد کویر در گفتگو با چیلان:اجرای کامل مصوبات و مقررات، ضامن بازگشت آرامش به بازار فولاد
در شرایط فعلی که بازار فولاد متشنج شده فعالان بازار معتقدند آرامش در صورتی به بازار باز خواهد گشت که شاهد اجرای کامل مصوبات باشیم و درصورتی که همه اراده به اجرا داشته باشند این روند موفقیت آمیز خواهد بود.

احمد خوروش مدیرعامل مجتمع فولاد کویر با بیان این مطلب به  چیلان  گفت: وضعیت عرضه و تقاضای فولاد اضطراری شده که ناشی از اتفاقاتی است که در دو ماه گذشته روی داده است.

وی با اشاره به جلسه اخیر رسته نورد با رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: در این جلسه تاکید شد که رسته ها و تمامی حلقه های زنجیره فولاد در جهت بازگشت آرامش به بازار گام بردارند.

خوروش تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از مدت ها قبل بر این موضوع تاکید داشته است و آخرین تصمیم گیری این وزارتخانه که مخالفان و موافقانی هم دارد، دستورالعمل تنظیم بازار بوده که در تاریخ ۱۹ تیر ماه تصویب و به تازگی توسط وزیر صمت ابلاغ گردیده است که پیش بینی می شود این مصوبه در صورت اجرایی شدن کامل آن، می تواند ثبات و آرامش را به بازار فولاد باز گرداند.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با تاکید دوباره این موضوع که اجرای کامل این مصوبه و مصوبات پیشین وزارتخانه شرط ایجاد ثبات و آرامش به بازار فولاد است، به  چیلان  گفت: اگر نظارت های دولت و نه دخالت های آن در برخورد با مسائل بازار فولاد کامل و دقیق باشد، موفقیت در تنظیم بازار فولاد حتمی است.

وی با بیان اینکه فولادسازان همواره پشتیبان دولت در اجرای مصوبات هستند تا کمترین آسیب به مصرف کننده نهایی برسد ادامه داد: انتظاری که به عنوان یک تولیدکننده داریم، اجرای کامل مصوبات و همکاری همه فعالان زنجیره فولاد است چراکه موفقیت زمانی حاصل می شود که همه دست اندرکاران از دولت به عنوان سیاستگذار و دستگاه های نظارتی و تمامی واحدهای زنجیره فولاد و همچنین بورس کالا همکاری داشته باشند تا با یک اراده محکم از تصمیمات برای بازگشت آرامش به بازار حمایت گردد.

خوروش در خاتمه اعلام کرد: از دولت و وزارت صمت و تمامی دست اندرکاران مدیریت صنعت و بازار فولاد حمایت می کنیم تا راهگشایی برای وضعیت فعلی و قیمت های کاذب موجود در بازار باشد چرا که اعتقاد ما این است که قیمت ها بایستی به نرخ های شفاف و قابل قبولی که در بورس کشف می گردد بازگردد.

2

تاریخ انتشار : ۷ مرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
شناسه مطلب : 19772
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.