ایران جزو ۶ کشور تولیدکننده ریل قطار پرسرعت است
ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان با استاندارد EN13674 تولید می‌شود که مخصوص قطارهای پرسرعت است، از بین کشورهای تولید کننده ریل، فقط 6 کشور دنیا قادر به تولید این محصول با استاندارد مذکور هستند که بالاترین استاندارد جهانی محسوب می‌شود.

از بین کشورهای تولید کننده ریل، فقط ۶ کشور دنیا قادر به تولید این محصول با استاندارد مذکور هستند که بالاترین استاندارد جهانی محسوب می شود.
به گزارش  چیلان  به نقل از به گزارش روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، به عنوان مادر صنعت فولاد کشور با ۵۲ سال سابقه درخشان در این
صنعت، با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام به سرماهگذاری در امر تولید ریل نمود در حالیکه تعداد معدودی از کشورهای دنیا قادر به تولید این محصول هستند.

شرکت ذوب آهن موفق شد، بدون کوچک ترین حماتی و در شراط تحرم و تنگناهای اقتصادی، با همت تلاشگران خود این محصول را تولید نماد و حتی شمش ریل را نیزتولید کرد تا این پروسهبه صورت کامل از سنگ آهن تا ریل در این شرکت انجام شود.
ریل ذوب آهن اصفهان با استاندارد EN13674 تولید می شود که جهت قطارهای پرسرعت استفاده می شود، جالب توجه است که از بین کشورهای تولید کننده ریل، تنها ۶ کشور دنیا قادر به تولید این محصول با استاندارد مذکور هستند که بالاترین استاندارد جهانی است؛ ریل با استاندارد EN13674 برای قطارهای پر سرعت استفاده می شود که هنوز هم چنین قطارهایی در کشور وجود ندارد و ریل های کنونی نیز از استاندارد FISH860 برخوردار است، که مربوط به قطارهای با سرعت پایین است اما با یک آینده نگری خوب از سوی راه آهن جمهوری اسلامی، مقرر شده از این به بعد از ریل مخصوص قطارهای پر سرعت در کشور استفاده شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
منبع : فارس
شناسه مطلب : 28067
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99