تازه ترین عناوین
یارجانلی در حاشیه کنفرانسimat مطرح کرد: راه اندازی هایپرمارکت تخصصی فولاد برای رسیدن به افق ۵۵ میلیونی
دکتر محمد مهدی یارجانلی، مدیر عامل و عضو هئیت مدیره شرکت صنعت ورق آرین پاژ در حاشیه کنفرانس imat گفت: علی رغم اینکه ما رتبه دهم فولاد را در دنیا داریم اما به لحاظ‌ علمی، تکنولوژیکی، بازرگانی، توزیع و... بسیار عقب هستیم. در بحث نظام توزیع و سهم بازارهای بین‌المللی و همایشها و تورهای صنعتی متاسفانه به اندازه ظرفیتی که داریم رشد نکردیم.

به گزارش  چیلان ، یارجانلی تصریح کرد: طرح بسیار مهم دیگری که از ۲ سال گذشته اعلام کردیم بحث هایپرمارکت تخصصی فولاد است که یک بازار بزرگ فولاد محسوب می‌شود. این قضیه راهکار بسیار خوبی برای مملکت خواهد بود تا افق ۵۵ میلیونی را بتوانیم محقق کنیم. راهکار ذکر شده علمی و بسیار مهم است و می‌توان گفت برآیند یک تجربه ۱۲ ساله در سطوح بالای صنعت فولاد و دو دهه بحث مطالعاتی مرتبط بازارها و فولاد کشورهای توسعه یافته و ایران است. امیدواریم با استقبال بیش از پیش بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد:  کار دیگری تحت عنوان کارگاه ساخت خودکفایی از ۲ سال پیش شروع شد. می‌توان گفت ما جزو اولین‌های بخش خصوصی بودیم و زمانی که تحریم‌های جدید اعلام نشده بود ما به فکر ساخت چنین کارگاهی افتادیم. تصمیم گرفتیم بسیاری از قطعات وارداتی را به صورت داخلی تولید کنیم و امروز باید گفت که یک کارگاه ساخت داخل توانمند داریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در شرکت صنعت ورق آرین پاژ تعمیرات برون‌سازمانی حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است، افزود: در خصوص تامین قطعات و تجهیزات تقریبا ۶۵ الی ۷۰ درصد توانستیم پوشش مناسبی داشته باشیم. این نکته را باید گفت که برای شرکت‌های دیگر نیز این کار را چه در بحث طراحی و ساخت و چه تعمیرات فعالیت‌های خوبی داریم. ما در حال حاضر با بیش از ۶ دانشگاه مطرح در سطح کشور و استان همکاری می‌کنیم و حدود ۵ شرکت دانش‌بنیان هم در کنار ما قرار گرفته‌اند.

یارجانلی در پایان تأکید کرد: همه این توفیقات در شرایطی است که این شرکت در سال  ۹۴ در آستانه تعطیلی بود اما با حمایت سهامداران و تلاش و همت پرسنل و بعضا مسئولین ملی و استانی به یک شرکت بسیار پویا تبدیل شد. و نیاز به حمایت برای رسیدن به ظرفیت اسمی و توسعه و کارهای بیشتر وجود دارد.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
شناسه مطلب : 28177
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.