چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
25 May 2022
از دیگر رسانه ها؛بلوغ و جهش یک رویداد در دومین سال / انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ستونی بی بدیل!
با حضور «بهرام سبحانی» در راس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور، چرخه جدیدی در کارنامه این صنف شکل گرفت و همه در تکاپوی یافتن جایگاهی بی بدیل برای این تشکیلات به بلوغ رسیده اند. به گونه ای که در یک هماورد فوری در راستای بومی سازی قطعات، مواد، تجهیزات و تکنولوژی، جشنواره ای پدید آمد که در نوع خویش مدلی کارساز و عملیاتی را به منصه ظهور رسانید و در سال جاری نیز شکل جهش وار آن در نمایشگاهی در برج میلاد تهران به ظهور و بلوغ رساند.

بی تردید هر صنفی زمانی می تواند به اوج ابراز توانائی خویش دست یابد که در سازماندهی همه عناصر مورد نیاز و موجود در صحنه اقتصادی، توفیق لازم را بدست آورده باشد.
این اتفاق زمانی حادث می شود که در وهله نخست پایه های اساسی تشکیلاتی مورد قبول همه اعضا شکل گرفته باشد.در حقیقت نوعی انسجام که در یک استراتژی عمومی همه تابع راس هرم سازمان باشند هرچند که ممکن است در بدنه تشکیلات، نقاط افتراق آشکاری از آنها بروز یابد.

واقعیت این است که انواع تولیدات شرکتها وکارخانه ها و موسسات بازرگانی در حوزه صنعت فولاد تا دو سال پیش دورنمای نومیدکننده ای را از خود بروز داده بودند اما به یکباره با حضور «بهرام سبحانی» در راس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور چرخه جدیدی در کارنامه این صنف شکل گرفت به گونه ای که در یک هماوردطلبی فوری و فوتی در راستای بومی سازی قطعات ،مواد ،تجهیزات و تکنولوژی این صنعت ،جشنواره ای پدید آورده شد که در نوع خویش مدلی کارساز و عملیاتی را به منصه ظهور رسانید و در سال جاری نیز در دومین مدل شکل جهش وار آن را در نمایشگاهی در برج میلاد تهران به ظهور و بلوغ رسانید.
دومین جشنواره فولاد در دی ماه گذشته با افتتاحیه ای منطقی و با تمرکز به تفاهم نامه های فی مابین اعضا و پیمانکاران نشان داد که فارغ از هرگونه تبلیغات بدنبال پوشش ضعف های بنیادین این صنعت است.جشنواره در روز پایانی و با اختتامیه ای سورپرایز نشان دادکه راه خویش را بیش از پیش یافته است و می رود تا نشان دهد که پس از سالها در راس یک صنف موثر در کیان اقتصادی و رشد و توسعه همه جانبه،نقش راهبردی خویش را بخوبی یافته است.
اگر جشنواره را با نمایشگاه غنی و با حضور فولاد سازان ، نوردکاران ،صاحبان معادن سنگ آهن و سازندگان و تامین کنندگان بعلاوه نمائیم دورنمای آینده بسیار خوشبینانه می نماید.هرچند که اینک سطح انتظارات با این پرواز از ستادعملیاتی «انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران» در پهنه ای گسترده بسیار افزایش یافته است.
حالا همه در تکاپوی یافتن جایگاهی بی بدیل برای این تشکیلات به بلوغ رسیده، هستند تا دریابند که چگونه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران پس از سالها خط مشی این صنعت استراتژیک را در کشور تعیین و دیکته خواهد نمود.

2

تاریخ انتشار : ۴ اسفند ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
منبع : پایگاه خبری تحلیلی فکر اقتصادی
شناسه مطلب : 30263
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای